Новини » Суспільство 19 вересня, 2019, 17:42
​Кожен третій заробітчанин хоче залишитися в Польщі, - дослідження
<nbsp;>

Відсоток українських працівників, які хочуть переїхати до Польщі, збільшився на одну третю у порівнянні із минулим роком.

Про це йдеться у другому дослідженні  "Українці на польському ринку праці: досвід, виклики та перспективи. Звіт EWL", передає Польське радіо.

Президент правління компанії EWL S.A., що займається працевлаштування іноземців зі Східної Європи та Азії Анджей Коркус заявив: "Вирішальною підставою бажання залишитися у нашій країні є вища якість життя. Однак це стосується не лише фінансових міркувань, а й соціальної інтеграції, а також невеликого мовного бар’єру. Я вважаю, що культурна близькість – це той фактор, завдяки якому ми можемо боротися за працівників з України".

Друге дослідження "Українці на польському ринку праці" показало, відсоток українських працівників, які хочуть переїхати і залишитися в Польщі, збільшився на третину. А понад 40% мають вищу та неповну вищу освіту. 

Серед основних аргументів переїзду до Польщі: вища якість життя – 66,5%, хороший заробіток та кращі перспективи для дітей – 46%. 

Як зазначається, понад три чверті респондентів, котрі обмірковують переїзд до Польщі, вважає, що надання їм посвідки на постійне проживання у Польщі вплине на їхнє рішення про переїзд. Майже дві третини українців, котрі працюють у Польщі, і котрі обмірковують можливість залишитися у Польщі, планує також перевезти до країни свої сім’ї.

Змінилися очікування українців і щодо оплати праці. У 2018 році найбільшу групу респондентів (понад 40%) становили особи, котрі хотіли мінімальної погодинної ставки, цьогоріч за таку оплату праці погодилося працювати тільки 6% опитаних.

Слід зазначити, що працівники з України досі стикаються із недобросовісністю зі сторони роботодавців. Майже 28% респондентів визнали, що стикалися із негативними ситуаціями під час оплати праці та пропозицій роботи, коли справжні умови працевлаштування відрізнялися від заявлених.

Нагадаємо, у Польщі від початку поточного року число зареєстрованих іноземних працівників зросло на 75 тис. і досягло позначки 644 тис. людей. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:43 :37