Формула Штайнмайєра – пастка для України, яка може привести до втрати незалежності, – Вакарчук

Святослав Вакарчук. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Народний депутат, лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук заявив, що формула Штайнмайєра – це пастка для України, яка може привести до втрати незалежності.

Про це він сказав журналістам у кулуарах ВРУ.

«Сама формула «Штайнмайєра» насправді не існує в юридичному сенсі, це певне тлумачення одної конкретної посадової особи того, як би хотілось розуміти Мінські домовленості. Це довільне тлумачення, яке виходить за те, що є в Мінських домовленостях. Ця позиція за якимось дивним співпадінням є такою самою, яку озвучує Росія. Що вона пропонує: розводимо війська, потім амністія, місцеві вибори, а про кордон там нічого нема. Це означає, що вибори мають проводитися без того, щоб отримати контроль над кордоном. Ви уявляєте, чим це може закінчитись? Для України це означає проведення виборів не просто під дулами автоматів і танків, це вибори на суверенній українській території, над якою Україна не здійснює суверенітету» – наголосив Святослав Вакарчук.

За його словами, це пастка, яка є дуже небезпечною, і, яка може привести до втрати незалежності.

«Тому на місці посадових осіб я був би дуже обережним із заявами. Я розумію, що ми всі хочемо миру. Але мир – це не якомога швидше задоволення потреб нашого ворога, мир – це дуже довга і клопітка дорога. Безумовно, для цього потрібно робити компроміси, але вони не можуть бути тільки з одного боку», – підкреслив нардеп.

На думку Вакарчука, якщо потрібна формула щодо Донбасу, то, це має бути виключно формула імені України.

«Давайте ми обговоримо з суспільством ці пропозиції, давайте цей план винесемо на обговорення Нормандського формату. Але це однозначно має бути план, який не здає інтереси України», –підсумував лідер «Голосу».

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що українська влада офіційно погодила так звану формулу «Штайнмайєра».

Loading...