Новини » Суспільство 18 вересня, 2019, 17:01
​Звільнений український моряк ледве не помер через пухлину в нирці, - ЗМІ
ZIK
ZIK

Командир 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування Денис Гриценко міг втратити нирку через пухлину, що розвинулася під час перебування в полоні.

Про це повідомляє 9tv.

Згідно з повідомленням, медики із "Феофанії" виявили та запідозрили, що утворення в нирці є злоякісним, і моряку була потрібна термінова операція. Українські медики звернулися за консультацією до своїх ізраїльських колег з лікарні "Іхілов".

Спочатку медики із обох країн провели за запитом адміністрації президента України провели консиліум заочно. Ізраїльські лікарі порекомендували зробити мініінвазивних операцію і таким чином  видалити пухлину.  Однак виявилося, що в подібних випадках в Україні нирку вирізають.

Після цього до Києва із Ізраїлю прилетіли  відомий уролог з "Іхілова" Аві Бери і заввідділенням з прийому та лікування іноземних пацієнтів Роман Гольдман.
Як зазначається, операцію провели спільними зусиллями 16 вересня на базі київської лікарні "Феофанія", успішно видаливши новоутворення і зберігши нирку.

За словами ізраїльських лікарів, пухлина розвивалася близько 10 місяців, тобто саме в той час, коли Гриценко перебував у полоні. Її зростання могли спровокувати стрес і умови утримання. Ізраїльські медики дивуються, яким чином в російській в'язниці не провели належний огляд захоплених в полон моряків і не виявили таку небезпечну хворобу за весь час утримання.

Зі слів лікарів, моряка врятували двічі: при обміні, адже кілька місяців перебування в полоні могли вбити Гриценка,  та під час операції, адже нирку вдалося зберегти.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація про те, що  усім звільненим українцям пожиттєво заборонений в’їзд на територію Росії. Однак російський адвокат моряків Микола Полозов спростував цю інформацію. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 11:45 :02