Єврокомісія готує пакет заходів боротьби з російською дезінформацією

фото www.flickr.com/photos/[email protected]

Європейська комісія до кінця жовтня підготує доповідь, в якому запропонує заходи по посиленню опірності ЄС дезінформації, що виходить ззовні.

Про це повідомив європейський комісар з питань безпеки Джуліан Кінг, інформує Інтерфакс.

За словами єврокомісара, цей кодекс не буде мати нічого спільного з цензурою, нічого спільного зі створенням «міністерства правди». Йдеться не про те, щоб вказувати, які діячі політичної опозиції хороші, а які погані. 

«Йдеться лише про те, щоб висвітлити політичні дебати, забезпечити систему транспарентності», – заявив Кінг, який у вівторок взяв участь в дебатах на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі на тему »Іноземне втручання в європейський і національний демократичні процеси і дезінформація».

За його твердженням, «обсяг дезінформації з прокремлівських джерел» збільшився вдвічі порівняно з тим, що було рік тому. Єврокомісія готує ряд заходів, які складуть «кодекс поведінки» ЄС з протидії дезінформації.

Він повідомив, що будуть запропоновані законодавчі акти про політичну рекламу і чітких правилах фінансування політичних партій. Буде посилена координація країн Союзу в реагуванні на дезінформацію і кібератаки.

Депутати парламентської більшості в своїх виступах стверджували, що головне джерело дезінформації і втручання в європейський демократичний процес – це Росія, але також Китай, Іран та «інші авторитарні режими» і навіть «реакційні сили США». 

У свою чергу представники крайніх правих, націоналістичних і популістських партій закликали не шукати зовнішнього ворога в особі Росії та заявляли, що причина їх успіхів на виборах – не «російське фінансування», а зміна настроїв в європейському суспільстві.

Спочатку планувалося за підсумками дебатів уже в четвер ухвалити відповідну резолюцію Європарламенту, але потім голосування по ній було перенесено на жовтневу сесію.

Раніше повідомлялося, що Велика Британія посилить протидію фейковим новинам та дезінформації у Східній Європі, а також зміцнюватиме незалежні ЗМІ на Західних Балканах. На це Великобританія виділить 18 мільйонів фунтів. 

 

Loading...