Новини » Політика 18 вересня, 2019, 12:30 блоги
Володимир Зеленський: Успішний тактик чи невмілий стратег?
Андрій Миселюк
Політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог"
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

За 5 місяців після обрання президентом він не надав хоча б 5 пунктів програми своїх дій. З поясненням, яку країну він будує і яку саме Україну залишить в кінці своєї каденції. Але для якісного ривка країни стратегічне бачення так само необхідно, як і швидкі успішні тактичні кроки.

Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук Андрій Миселюк.

Володимир Зеленський за 5 місяців після обрання президентом не надав хоча б 5 пунктів програми своїх дій. З поясненням, яку країну він будує і яку саме Україну залишить в кінці своєї каденції.

Виконуючи чітку установку свого лідера, команда Зеленського зробила ставку на швидкі і зовні ефектні «проривні» рішення. Демонстративно оголосивши відсутність стратегічних розробок в бурхливої ​​ЗЕактівності з перебудови України своєю справжньою «фішкою». І своєю радикальною відмінністю від «папередніков». Не втомлюючись хизуватися своїм небажанням занурення в цю «трясовину» комплексного аналізу, прогнозів наслідків і втрачати взятий високий темп прийняття-штампування рішень.

Іншими словами, відсутність програм і стратегій підміняється з боку нової влади великою кількістю прийнятих законів і ефектними тактичними діями. Останні можуть бути й успішними, принаймні, «тут і зараз». Але для успішного вирішення завдання якісного ривка країни стратегічне бачення шляху руху так само необхідне, як швидкі успішні тактичні кроки.

Успішний досвід розвитку держав, що мають опрацьовані стратегії розвитку, комплексно і професійно оформлене бачення розвитку країни підтверджує: в сучасному світі і вижити, і стати дійсно успішним гравцем без такої стратегії не можливо. Саме завдяки таким підходам США і Китай займають позиції лідерів у світі. І з тих же причин такі європейські країни як Англія, Німеччина, Франція міцно утримують за собою лідерство в Європі.

Свого часу дуже багато уваги у нас приділяли зустрічам Володимира Зеленського з президентом Франції Емманюелем Макроном - як Зеленський туди поїхав, як його приймали в Парижі, про що два «молодих реформатора» говорили ... І в багато разів меншу увагу в нашій країні привернув той факт, що три тижні тому французький президент представив без перебільшення епохальну «доктрину Макрона». В якій сформулював і чітко розкрив п'ять шляхів для досягнення грандіозної мети повернення Франції у велику світову гру як ключової учасниці.

Очевидно, що перед Україною не стоять настільки масштабні завдання як перед Францією. Але ті два основні завдання, які перед нами стоять, вимагають обов'язкового стратегічного бачення. Тому що під час відсутності стратегічного бачення ні успішно довести до кінця якісні перетворення в Україні, ні закінчити війну на Донбасі з дотриманням наших національних інтересів неможливо.

Питання про те, коли «молода команда» дозріє до необхідності постійно використовувати в роботі наявний аналітичний потенціал державних структур (одна РНБО дуже багато чого варта), недержавних аналітичних центрів, грамотні рекомендації міжнародних партнерів і оперувати стратегіями, а не виключно тактикою, має свою відповідь. Це станеться, коли вона зіткнеться з першими по-справжньому серйозними кризами. Не обов'язково викликаними виключно їх власними, мало підготовленими рішеннями і діями.

Адже Росія в доступному для огляду майбутньому продовжить вести «гібридну війну» проти нашої країни на всіх можливих напрямках. І першою організованою нею масштабною кризою для нової влади стане спроба РФ за допомогою енергополітичних важелів підірвати ситуацію в нашій країні і влаштувати і новій владі, і всім нам «спекотну зиму-2020».

Андрій Миселюк

Читайте більше новини про: Володимир Зеленський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 14:34 :02