Новини » Економіка 18 вересня, 2019, 1:01
Уряд перегляне перелік ліків, які будуть закуповуватися через міжнародні організації

До законопроекту 1076 в частині медичних закупівель внесено правки.

Про це повідомляє представниця партії «Слуга народу» Роксолана Підласа на своїй сторінці у Фейсбук.

«Сутність така: окремі препарати будемо і надалі закуповувати через міжнародників. Але на умовах України і тимчасово. Наше бачення з головою комітету здоров’я нації співпадає – в перспективі 1-2 років Україна сама буде закуповувати переважну більшість препаратів». – повідомляє нардепка.

За її словами, вакцини – це безпека країни і їх продовжать закуповувати через UNICEF. А от щодо решти міжнародних компаній є питання. Зокрема, і до закупівельних цін, і до маржі.

«Згідно з текстом №1076 до 2 читання, якщо МОЗ вважає, що певний препарат можна закуповувати тільки через міжнародну організацію, то має подати на уряд аргументоване обґрунтування. Повний перелік препаратів, які закуповуються через міжнародні організації також буде визначений Урядом», – пише вона.

Підласа зазначає, що дійсно є випадки, коли, наприклад, певні препарати доцільно закупати через посередників, бо їх сертифікація в Україні буде дорожчою за вартість закупівлі. Але всі ми маємо знати і розуміти доцільність такого виключення.

«Коли така закупівля відбудеться, МОЗ має подати всю інформацію про неї: ціни, умови, обсяги. Всі ці дані, без жодних винятків, мають бути відкриті і знаходитись в публічному доступі. Це той принцип, який робить ProZorro ефективною. І це те, що через рік дозволить нам проаналізувати практику закупівель і тверезо оцінити, де дійсно міжнародні закупівлі важливі», – наголошує нардепка.

Нагадаємо, у проєкті Державного бюджету на 2020 рік, який подав Кабінет міністрів, на сферу охорони здоров’я передбачено виділення 72,1 млрд гривень.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 08:33 :21