У «Слузі народу» перепишуть закон про імперативний мандат

Ілюстративне фото (Віталій Носач/РБК-Україна)

Представники парламентської фракції «Слуга народу» доопрацюють закон про імперативний мандат, який раніше зобов’язував нардепів входити у фракції, від яких вони були обрані до Верховної Ради.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на власне джерело у фракції.

Як зазначається, даний законопроєкт вже був включений у порядок денний сесії, проте нардепи вирішили його виключити через те, що його не підтримали мажоритарники.

Законопроєкт зобов’язував народних депутатів входити до фракції, від якої вони пройшли до парламенту. Натомість вихід із фракції передбачав складання депутатського мандату.

"Мова була про №1038, за якою депутат зобов'язується вступати до фракції політпартії, від якої був обраним. Проти цієї норми зауважень не було, якраз мажоритарники з цим погоджуються. Дискусія виникала через формулювання про те, що фракція може вирішити про втрату мандату або про виключення з фракції. Депутати хотіли б прояснити критерії", - пояснили у фракції.

Втім, за словами джерела, у фракції не відмовились від цього проєкту. Відтак він буде доопрацьований й за участі самих мажоритарників. На думку нардепів, доопрацювання займає багато часу, до того ж, під час удосконалення автори придивлятимуться до  досвіду інших країн.

Раніше нардеп від «Слуги народу»  Олександр Дубінський заявляв що не буде підтримувати законопроєкти, які обмежують права народних депутатів, у тому числі й про імперативний мандат.

 

Loading...