Новини » Спорт 18 вересня, 2019, 1:25
У Лізі чемпіонів УЄФА зіграно перші вісім матчів стартового туру групового етапу
uefa.com
uefa.com

Стартував груповий етап Ліги чемпіонів УЄФА – найпрестижнішого футбольного турніру для клубних команд Європи. Наприкінці доби 17 вересня на зелених полях в Мілані, Ліоні, Неаполі, Зальцбургу, Дортмунді, Лісабоні, Лондоні та Амстердамі було зіграно вісім матчів першого ігрового дня стартового туру групового етапу.

Уже перша половина стартового туру групового етапу головного євротурніру подарувала кілька сенсацій. Так міланський Інтер уже за підсумками першого матчу групового раунду Ліги чемпіонів погіршив власні шанси на вихід у плей-оф. Підопічні Антоніо Конте на власному полі не впоралися із празькою Славією. Матч із чеським грандом пройшов у рівній боротьбі та закономірно завершився внічию. На 64-й хвилині Самір Хандановіч потягнув неймовірний удар Зелени, та завадити Пітеру Олаїнка з кількох метрів добити м’яч у сітку вже не зумів – 0:1. «Нерадзуррі» спробували переламати хід зустрічі та зуміли забити в компенсований час: Сенсі класно пробив зі штрафного, але влучив у перекладину, та Ніколо Барелла наважився пробити з льоту й не прогадав – 1:1. Отже, нічия на старті для міланців – не найкращий результат перед двома протистояннями з Барселоною і дортмундською Боруссією.

В іншому матчі групи F Барселона на гру у Дортмунді проти тамтешньої Боруссії вийшла без Мессі. Ліонель, втім, вийшов на заміну на 59-й хвилині, але користі каталонцям не приніс. Більше того, у підсумку Мессі став найгіршим у своїй команді, запам’ятавшись лише втратами і невдалими спробами обіграшу та удару. Борусія переграла Барсу за гольовими моментами 6:0 (!), але не реалізувала пенальті та ще купу шансів – особливо відзначився Ройс, на совісті якого чотири загублені нагоди. Неймовірна група, в якій фаворити матчів розчаровують. У всіх по очку за підсумками стартового туру Ліги чемпіонів.

Фактично на рівних грали Ліон із Зенітом (група G) на стадіоні «Люм’єрі». Обидві команди створили чимало моментів, проте перший гол стався лише під завісу першого тайму. Це Сердар Азмун зіграв у стінку з Дзюбою, увірвався у штрафний майданчик і в один дотик класно переграв Лопеша. «Ткачі» відповіли відразу по перерві. На 50-й хвилині Мемфіс Депай впевнено реалізував пенальті, який сам і заробив після зіткнення із Оздоєвим. Увесь другий тайм команди провели в пошуках нагод вирвати три очки, але голів глядачі більше не побачили. Зазначимо, що українець Ярослав Ракицький провів у складі Зеніта всі 90 хвилин.

Австрійський РБ Зальцбург на власному полі знищив бельгійський Генк (група E). Гру було зроблено ще до перерви: найкращий бомбардир цьогорічного Мундіалю U-20 Ерлінг Холанд оформив хет-трик, забивши класичні для форварда м’ячі – після двох виходів на голкіпера та замкнувши простріл із лівого флангу. Його почин підтримали Хван Хі Чхан і Домінік Собослої, які ефектно завершили стрімкі контратаки «биків». Джон Лукумі хоч і забив красиво за Генк, але лише підсолодив гіркоту неминучої поразки. Після перерви команди обмінялися голами – на гол бельгійського «гірника» Саммати відповів австрієць Ульмер.

Гра Наполі – Ліверпуль почала розкручуватись після 70-ї хвилини, хоча швидкості були вкрай невисокими. Краще виглядав Ліверпуль, який більше тримав м’яч і створював моменти: найнебезпечніший з них стався на 73-й, коли Мане увірвався на лівий край штрафного й пробив низом – Мерет спіймав м’яч. Після цього гості провели кілька класних комбінаційних атак без завершення, а на 79-й стався ще один гострий епізод – Александер-Арнольд подав з правого флангу на лінію воротарського, Манолас пролетів повз м’яч, але і Мане не зміг дотягнутися до нього!

Здавалося, що Ліверпуль ось-ось заб’є гол, однак на 81-й хвилині Кальєхон отримав передачу на правий фланг, змістився в центр і впав у штрафному після контакту з Робертсоном. Арбітр Фелікс Брих без роздумів призначив пенальті, хоча на повторах не було помітно дотику до ноги. Так чи інакше, Дріс Мертенс потужним ударом з «точки» прошив Адріана – 1:0! Втім, вже на 86-й Ліверпуль міг відігратися зусиллями Маноласа, який вибив подачу з глибини у напрямі власних воріт – м’яч пролетів поруч зі стійкою.

Юрген Клопп випустив на поле Шакірі, але фінальний штурм у мерсисайдців не вдався. Наполі захопив контроль над м’ячем, провів кілька підходів до штрафного з кросами, до замикання яких не вистачало зовсім трішки. У компенсований же час неаполітанці скористалися непорозумінням між Адріаном та Робертсоном, покаравши суперника другим голом – це Льоренте підчатував «червоних». 2:0 – перемога неаполітанців.

Амстердамський Аякс несподівано легко розгромив французький Лілль удома (група Н). Рахунок нідерландці відкрили вже на 18-й хвилині, коли Квінсі Промес головою замкнув подачу від Ніколаса Тальяфіко. А на старті другого тайму «аяксиди» забили ще двічі. Спочатку Едсон Альварес у падінні влучно пробив із лінії воротарського, а потім Тальяфіко гарматним ударом зробив результативним навіс Зієша з кутового та встановив остаточний результат матчу.

Тим часом у Лісабоні інший Ред Булл оформив перемогу над Бенфікою (група G). Тімо Вернер оформив дубль за РБ Лейпциг у другому таймі: на 69-й хвилині форвард невідпорно пробив після відскоку від Поульсена, а через десять хвилин спокійно забив із кількох метрів після пасу Забітцера. Гол же Харіса Сеферовіча не допоміг «орлам» здобути бодай очко вдома. Звитяга в Португалії дозволила «бикам» очолити квартет G після першого туру.

Лондонський Челсі переважав Валенсію упродовж всього поєдинку (група Н), але не зумів втілити це в забиті м’ячі. Зрештою, на «Стемфорд Брідж» забили «кажани». На 74-й хвилині Дані Парехо зряче навісив зі штрафного, а Родріго Морено переправив м’яч у сітку воріт Кепи. Фінальний штурм «синіх» завершився безрезультатно, оскільки Рос Барклі не зміг реалізувати одинадцятиметровий за кілька хвилин до фінального свистка. Френк Лемпард у статусі тренера не зміг стартувати в Лізі чемпіонів з перемоги.

ЛЧ. Ліверпуль знову не забиває в Неаполі і програє

Футбол. Чоловіки. Ліга чемпіонів-2019/2020. Груповий етап. Перший тур

Матчі 17 вересня (вівторок)

Група Е

«РБ Зальцбург» (Австрія) – «Генк» (Бельгія) – 6:2

Голи: Холанд, 2, 34, 45, Хван, 36, Собослої, 45+2, Ульмер, 66 – Лукумі, 40, Саммата, 52.

Вилучення: Саммата, 81 («Генк»).

«Наполі» (Неаполь, Італія) – «Ліверпуль» (Англія) – 2:0

Голи: Мертенс, 82 (пенальті), Льоренте, 90+2.