Новини » Економіка 18 вересня, 2019, 18:40
Стратегія Держрибагентства про перехід на українську сировину необхідна країні, – експерт
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Стратегія Держагентства рибного господарства про перехід на українську сировину необхідна країні.

Про це говорить Кирило Сазонов у себе на сторінці в мережі Facebook.

Він відреагував на ініціативу Голови Державного агентства рибного господарства України Ярослава Бєлова щодо збільшення попиту на рибну продукцію українського походження.

«Вважаю, що дана тема є прекрасною для діалогу, і що головне – своєчасною. Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов пропонує обговорити розвиток риборозведення в Україні, оскільки існують нагальні питання для вирішення. Враховуючи наші території, з їхніми ріками, ставами та водосховищами, ми закуповуємо рибу за кордоном. В чому ж сенс? – запитує експерт. – навіть управління виконання покарань проводить тендер і закуповує імпортний хек. Лише в 2019 році державні і комунальні підприємства провели тендерів по закупівлі риби на 1 мільярд 255 мільйонів гривень, та ще сотні інших на суму менше мільйона. І усе це імпорт».

Сазонов пояснює, чому склалися саме такі обставини на ринку.

«Ситуація склалася таким чином, що існують умови, які прописані під рибу, яку в Україні не розводять: сайра, минтай, той же хек. Відповідно українські господарства фактично вибиті з гри, і це при тому, що у нас риба нічим не поступається, є свіжою та в будь-який момент можна подивитися – де і як її вирощують», - говорить Сазонов.

Через що він закликав відповідні структури спробувати вирішити дане питання.

«Орієнтація не на імпорт, а на українську продукцію – дуже цікавий кейс для вітчизняного бізнесу. Тому необхідно розвивати даний напрям, створювати нові робочі місця і переходити від імпорту риби до її експорту. Це дозволить нам вирівняти торгівельний баланс України, не виводячи валюту з країни, а навпаки – отримувати її за нашу ж продукцію. Тому велике побажання до Кабміну і Парламенту – максимально спростити усі процедурні моменти і дати галузі «зелене світло». До речі, Ярослав Бєлов планує організувати круглий стіл на цю  тему, я піду обов’язково», - підсумував Сазонов.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський неодноразово наголошував на необхідності створення нових робочих місць, а також розвитку і збільшення власного українського виробництва, в тому числі це стосується і рибної галузі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 11:38 :23