Новини » Суспільство 18 вересня, 2019, 3:21
Адвокат заявив про порушення під час розгляду «справи Хізб ут-Тахрір»

Слідство ФСБ Росії в Криму з порушеннями проводить впізнання таємними свідками фігурантів другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір».

Як заявиив адвокат Олексій Ладін, статисти, які беруть участь в упізнанні, зовні сильно відрізняються від обвинувачених, що «повністю нівелює сам факт впізнання», повідомляє Крим. Реалії.

«Можна вказати на низку істотних недоліків. Перш за все, це невідповідність зовнішності статистів зовнішності обвинувачених. Наприклад, при впізнанні Тофіка Абулгазієва статисти були набагато молодшими. При упізнанні Османа Аріфмеметова статисти були без бороди, хоча сам він носить бороду. Така жорстка невідповідність повністю нівелює сам факт впізнання. Відразу очевидно, хто обвинувачуваний, а хто – статист», – розповів Ладін.

Крім того, за словами адвоката, письмові свідчення таємних свідків (за підсумком упізнання обвинувачених) «аналогічні один одному практично до коми».

«Всі пояснення свідків аналогічні практично до коми. Складається враження, що це не їхні слова, а слідчого ФСБ. Наприклад, у письмовому поясненні одного зі свідків є така фраза: «Докладніші свідчення я давав як свідок у кримінальній справі...» – і вказується номер справи, що складається з 17 цифр. Очевидно ж, що це не дослівний запис пояснень свідка, а формулювання слідчого», – пояснив Ладін.

Адвокат направив на адресу слідчого ФСБ Сергія Махнєва клопотання визнати неприпустимими впізнання обвинувачених через вищезазначені порушення. Також він просив розсекретити особистості таємних свідків, оскільки їхній безпеці вже нічого не загрожує з огляду на те, що обвинувачені перебувають у СІЗО.

Нагадаємо, 12 вересня 2019 року Сервер Мустафаєв і ще сім фігурантів (Марлен (Сулейман) Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір'яєв, Мемет Бєлялов, Едем Смаїлов, Ернес Аметов) так званої «другої бахчисарайської вісімки» були етаповані із Сімферополя до Ростова-на-Дону.

11 жовтня 2017 року в Бахчисараї пройшли обшуки в будинках шести кримських татар, після яких вони були затримані. 21 травня 2018 року в Бахчисараї та с. Долинне Бахчисарайського району після обшуків були заарештовані ще двоє кримських татар.

Вже більше року всі восьмеро фігурантів справи перебувають в ув'язненні за необґрунтованим обвинуваченням у тероризмі.

Семеро осіб обвинувачуються за ч.2 ст.205.5 КК РФ (Участь у діяльності терористичної організації), їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 20 років. 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 11:30 :08