Зустріч Зеленського і Путіна може відбутися вже у жовтні, — росЗМІ

ZIK

У Мінську 18 вересня збереться контактна група по врегулюванню ситуації на Донбасі. Очікується прийняття рішень, які дадуть можливість для зустрічі президентів.

Про це заявляють співрозмовники російського видання Коммерсантъ.

На засіданні, сподіваються співрозмовники видання, будуть узгоджені терміни розведення військ, а також затверджена і підписана єдина редакція «формули Штайнмайера».

«Якщо це буде зроблено, ймовірність того, що перша зустріч президентів РФ і України Володимира Путіна і Володимира Зеленського відбудеться в жовтні - на саміті в «нормандському форматі», - наблизиться до 100%», - стверджує видання.

Засідання контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України, яке пройде в Мінську 18 вересня, друге за рахунком в цьому місяці. Попереднє відбулося 4 вересня.

«Майбутня зустріч буде ключовою: учасникам переговорів, по суті, належить підготувати умови для проведення саміту нормандської четвірки (Німеччина, Росія, Україна, Франція) в Парижі», - повідомляє видання.

Як відомо, в нормандський формат щодо врегулювання ситуації на Донбасі входять Україна, Німеччина, Росія та Франція.

8 липня президент України Володимир Зеленський запропонував президенту РФ Володимиру Путіну провести прямі переговори в Мінську за участю президента США, прем'єра Великої Британії, канцлера ФРН і президента Франції.

4 червня стало відомо, що Італія заявила про бажання брати участь у роботі нормандського формату.

Також до ініціатив по врегулюванню російсько-української кризи готовий приєднатися Трамп.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не бачить сенсу в розширенні нормандського формату.

Заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент заявив, що для розширення нормандського формату необхідна згода всіх учасників переговорів.

Loading...