Новини » Київ Читать эту новость на русском

Законопроєкт "Про столицю" руйнує місцеве самоврядування, - Кличко

Віталій Кличко

Мер Києва Віталій Кличко вважає, що Законопроєкт "Про столицю" руйнує місцеве самоврядування і не відповідає засадам децентралізації.

Про це він заявив під час пресконференції на Інвестиційному форумі у Києві, яку транслював телеканал ZIK.

"Попередньо можу сказати, що цей законопроект узагалі руйнує місцеве самоврядування, можливість киян обирати владу. Такого немає в жодному європейському місті... Я впевнений, що це не децентралізація - це, навпаки, централізація влади", - зазначив Кличко.

Він заявив, що висновки щодо законопроекту мають дати міжнародні експерти, зокрема Венеціанська комісія. Крім того, громадські необхідні обговорення проекту закону.

"Я переконаний, що поспішних кроків не буде, й буде враховано думку міжнародних експертів, якщо ми будуємо європейську країну з європейськими правилами гри, а не відбудовуємо вертикальну владу", - зауважим голова КМДА.

Раніше повідомлялося, що в парламенті 13 вересня зареєстрували законопроектом №2143 про внесення змін до закону "Про столицю України - місто-герой Київ", згідно з яким, голову КМДА призначатиме та звільнятиме президент України за поданням Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, раніше на сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту «Про столицю України – місто-герой Київ», ключовим питанням якого є розподілення повноважень між Київською державною адміністрацією, Київською міською радою та районними радами Києва.

Loading...