В Україні створили Раду з питань свободи слова та захисту журналістів

В Україні з'явилася Рада з питань свободи та захисту журналістів при президентові країни.

Про це повідомляє пресслужба Офісу глави держави. 

Зазначається, що сьогодні відбулися установчі збори з обрання членів створеної ради. Також обрано тимчасовий склад, а після затвердження положення буде обраний постійний склад. 

Офіс президента представлятиме експерт інформаційного департаменту Максим Кречетов. Перше засідання ради має відбутися через два тижні.

За словами Кречетова, рада з питань свободи слова та захисту журналістів повинна сформулювати сучасний зміст поняття "свобода слова", а також займатися питанням саморегуляції журналістів і виробити принципи їхньої роботи.

Рада має також розглядати окремі проблемні випадки в діяльності журналістів та розробляти шляхи вирішення проблем. На засідання можна буде запрошувати народних депутатів і представників уряду, якщо такі випадки перебувають у сфері їхньої компетенції.

Нагадаємо, 29 серпня в селищі Золочів Харківської області невідомі напали на знімальну групу телеканалу "112 Україна", яка знімала сюжет про розкрадання лісу. Роботі  медійників перешкоджали кілька місцевих мешканців. Зокрема, чоловіки  заважали здійсненню відеозапису, закриваючи об’єктиви камер та штовхаючи дівчину-оператора. Окрім того, з метою перешкоджання роботі журналістів, підозрювані випустили повітря з коліс автомобіля, на якому прибула знімальна група, і розкачували машину.

Loading...