Україна закликає Прагу засудити поїздку групи чехів до анексованого Криму

radiosvoboda.org

Посольство України в Чеській республіці закликає компетентні органи країни перевірити і вжити відповідні заходи щодо незаконного відвідування громадянами Чехії окупованого півострова Крим.

Про це повідомляє пресслужба відомства у Facebook.

"Посольство України в Чеській Республіці звернуло увагу на повідомлення деяких «засобів масової інформації» в окупованому Росією Криму щодо незаконного відвідання окремими громадянами Чехії окупованого півострова. Більшість учасників цієї групи вже не вперше порушують українське законодавство стосовно відвідання окупованої території Автономної Республіки Крим. Хотіли б у зв’язку з цим їм лише нагадати, що за порушення порядку в’їзду на окуповані території передбачена не лише адміністративна, але й кримінальна відповідальність", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що особливе занепокоєння у посольстві викликало повідомлення про те, що учасники групи нібито обговорили з представниками окупаційної влади питання щодо налагодження поїздок туристичних груп з Чехії до окупованого Криму, що було б прямим порушення режиму санкцій ЄС.

У зв’язку з цим, відомство закликає компетентні органи Чеської Республіки перевірити зазначену інформацію та, у разі її підтвердження, вжити відповідних заходів до осіб, які закликають до порушення санкцій або уже їх порушують.

У посольстві додали, що вони сподіваються на засудження дій з боку відповідних чеських органів та чеської громадськості.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що найближчим часом країна планує на законодавчому рівні затвердити положення про спрощення отримання дозволу для відвідування АР Крим.

Loading...