​У Запоріжжі зафіксували два випадки тропічної малярії

Запорізькі медики зафіксували два випадки зараження тропічною малярією.

Про це повідомляє пресслужба Запорізького обласного лабораторного центру.

Згідно з повідомленням, перший випадок захворювання діагностували наприкінці літа в мешканця Нігерії, який прибув до України на навчання. 

Другим хворим став мешканець Запоріжжя, який перед тим відвідував Чад – країну у Центральній Африці. 

За даними моніторингових досліджень, в межах Запорізької області не зафіксована наявність комарів, сприйнятливих до збудника тропічної малярії. 

Тобто, місцеві комарі не можуть бути переносниками тропічної малярії і основний шлях зараження людини малярією, а саме трансмісивний, не зможе реалізуватися регіоні. Менш ймовірні шляхи зараження місцевого населення від хворого на тропічну малярію – це під час переливання його крові здоровій людині або при використанні шприца, яким користувався хворий, для ін’єкцій здоровій людині. 

Як з’ясовано під час епідеміологічного розслідування обох випадків, ці дії після приїзду захворілих в Україну не відбувалися.

Як зазначається, в Україні кожного року реєструють близько пів сотні завізних випадків малярії серед осіб, які з різних причин, зокрема і з туристичною метою, побували в країнах, небезпечних через поширення малярії. Це близько 100 країн з тропічним та субтропічним кліматом. 

Майже кожного року серед завезених в Україну випадків малярії трапляються летальні, смертність складає від 2,3% до 6,0%, що значно перевищує таку у світі – 0,2% - 0,5%. 

Нагадаємо, у США дослідники з Університету Брауна створили одяг на основі оксиду графену, який захищає власника від комарів

Loading...