У Мінську слід створити групи для конкретизації кожного прізвища в "обмінних списках", – Мусієнко

ZIK

У Мінську слід сформувати переговорні групи, які займалися б конкретизацією щодо кожного прізвища, щодо кожної людини, яку готують до обміну.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час Skype-включення заявив військовий і політичний експерт Олександр Мусієнко.

Експерт, коментуючи заяву міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, який вважає, що формула обміну утримуваними особами "всіх на всіх" не є життєздатною, зауважив, що це питання стосується виключно складання списків та уточнення прізвищ. З його слів, до списків часто потрапляють люди, які не мають до обміну жодного стосунку, як-от кримінальні "авторитети" тощо.

А ось питання щодо зниклих безвісти, продовжив, Олександр Мусієнко, є великою трагедією та проблемою. Він пояснив, що більшість з  тих, про кого немає жодних відомостей, зникли у 2014-2015 роках, загинули на тимчасово окупованих територіях.

"І знайти їх, щоб виявити їхнє місце знаходження, щоб перепоховати, надзвичайно складно, оскільки взагалі не допускають до місць таких поховань, окрім деяких волонтерських ініціатив, які цим займалися. "Червоний Хрест", дійсно, має проблеми з доступом", – сказав Олександр Мусієнко.

Він додав, що нині чинна українська влада, крім безпекової складової у виконанні Мінських домовленостей, наполягає і просуває ідеї соціального та гуманітарного плану.

"І от якраз у рамках гуманітарного плану було б дуже добре домовитися, щоб допустили пошукові групи для встановлення зниклих безвісти. Крім того, щоб сформувалися відповідні переговірні групи у Мінську, які займалися б конкретизацією по кожному прізвищу, по кожній людині, яка готується до обміну. Це не є проблема, яка не може бути вирішена, навпаки, для того, щоб її вирішувати, про це потрібно говорити", – сказав Олександр Мусієнко.

Експерт також наголосив, що спочатку на тимчасово окупованих територіях Донбасу слід забезпечити безпеку та контроль над кордоном між Україною та РФ, а вже потім проводити вибори.

Як повідомляли, у Мінську 18 вересня збереться контактна група із врегулювання ситуації на Донбасі. Очікується прийняття рішень, які дадуть можливість для зустрічі президентів.

Loading...