Новини » Політика Читать эту новость на русском

Спочатку було лише 24 моряки: Денісова розповіла про складнощі обміну утримуваними особами

Спочатку Київ збирався обміняти в Москві 24 військовополонених моряків, захоплених біля Керченської протоки, але потім обмінний фонд збільшили.

Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила в інтерв’ю LB.ua, яке було опубліковано 16 вересня.

«Наскільки мені відомо, президенти (України Володимир Зеленський та РФ Володимир Путін) визначили, хто з громадян потрапляє до цього списку зі звільнення. Ми займалися реалізацією домовленостей між президентами. Спочатку було 24 моряки... Потім президент Зеленський зміг домовитися і збільшити цю цифру – він робив це особисто», – сказала омбудсменка.

Вона підтвердила, що вели «розмови, про які ми не знаємо».

За словами Денісової, успішнішими переговори Зеленського з Путіним, ніж Порошенка із главою Кремля, були тому, що в Зеленського і Порошенка «різна риторика».

«Я думаю, що зміна деяких позицій, про що говорив президент Зеленський, відіграла найважливішу роль у досягненні цієї мети», – уважає вона.

Нагадаємо, моряки та політв’язні, які втратили свої документи під час перебування у російському полоні, отримали нові біометричні паспорти.

 

Loading...