Рябошапка назвав нову функцію Ради прокурорів й анонсував створення кадрових комісій

ZIK

Рада прокурорів України продовжить працювати, понад те, вона отримає нову важливу функцію.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

Генпрокурор, коментуючи рішення Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, який рекомендував Верховній Раді прийняти проєкт закону щодо першочергових заходів із реформування органів прокуратури в цілому як закон, запевнив, що скорочення прокурорського самоврядування не буде.

"Рада прокурорів продовжить працювати, понад те, вона отримає нову функцію. Ця функція – дуже важлива, вона пов’язана із врегулюванням конфлікту інтересів серед прокурорів. Рада прокурорів і надалі здійснюватиме захист прокурорів від тиску – зовнішнього чи внутрішнього. Це перше. По-друге, трохи переформатується орган, який здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурорів. Раніше це була Дисциплінарно-кваліфікаційна комісія прокурорів, зараз це будуть кадрові комісії, їх буде створено декілька", – повідомив Руслан Рябошапка.

Він додав, що для того, щоб звільнити прокурора, має бути подання кадрової комісії про порушення закону, і тільки тоді генпрокурор чи обласний прокурор може звільнити свого підлеглого.

Раніше керівник ГПУ Руслан Рябошапка заявляв, що переатестація та очищення кадрового складу – головні зміни, які передбачає законопроєкт щодо реформування прокуратури.

Loading...