Новини » Політика 17 вересня, 2019, 16:47
Попередня влада робила все, щоб не реалізувати Мінські угоди, - Чаплига
ZIK
ZIK

Попередня влада робила все для того, щоб не реалізувати Мінські угоди. Проте наразі не відомо, чи у цієї влади є бачення того, яким чином вона хоче продовжувати реалізацію Мінських угод.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив політичний консультант Михайло Чаплига.

Пан Чаплига зауважив, що публічне підтвердження всіх сторін до участі в Нормандському форматі вказує на готовність приймати реальні кроки для вирішення питання Донбасу. На його думку, це може означати про початок практичної реалізацію Мінських домовленостей.

«Попередня влада робила все для того, щоб не реалізувати Мінські угоди. І якщо зараз Володимир Зеленський наполягає на найшвидшій зустрічі в Нормандському форматі, то це означає, що на нижчому рівні вже підписані угоди і домовленості і це лише легітимізація вже ухвалених механізмів», – зазначив політичний консультант.

Зокрема, за його словами, раніше певний час було спільне розуміння, зокрема і у президента України, щодо використання «формули Штайнмайєра» для реалізації Мінських угод. Однак після Ялтинської конференції щось відбулося і наразі невідомо, чи у влади є бачення того, яким чином вона хоче продовжувати реалізацію Мінських угод. І якщо його немає, то невідомо, з чим таки поїде Україна на зустріч у Нормандському форматі.

«Зараз піднялися розмови про «формулу Штайнмайєра», яка, насправді, є лише певною послідовність дій реалізації політичних та безпекових факторів, які зазначені в Мінських домовленостях. І на цю формулу вже була певна згода, але певний відкат від цієї позиції почався після того, як в соцмережах і медіапросторі України прокотилися заяви, які звучали на Ялтинській конференції», – прокоментував Чаплига.

До слова, міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що на зустрічі «нормандської четвірки» президент України буде піднімати в першу чергу питання безпеки на сході України.

«Як завершити обстріли, як розвести війська, як створити умови для подальшого миру. Як потім після цих трьох ділянок – Станиця Луганська, Золоте і Петровське, як пройти по всім 400 кілометрам, відвести війська і спробувати створити умови для подальшої успішної роботи. Ще, можливо, ми будемо відкривати нові пункти перетину», – додав він.

Нагадаємо, помічник президента Росії Юрій Ушаков заявив, що РФ на майбутньому саміті «нормандської четвірки» вимагатиме укладання письмових угод.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 09:17 :31