Новини » Політика 17 вересня, 2019, 19:15
Павленко: Законопроєкт про повноваження членів Нацради – під конкретну ситуацію
ZIK
ZIK

Запропонована представниками більшості процедура обрання членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення не вирішує проблеми професійності, рівновіддаленості і незалежності Нацради як конституційного органу.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція "Опозиційної платформи – За життя") Юрій Павленко.

Політик, коментуючи перебіг засідання профільного комітету, повідомив про роботу над законопроєктом щодо повноважень членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Юрій Павленко зауважив: "Усі знають, що у трьох членів Національної ради вже закінчилися повноваження, які були визначені п’ятирічним терміном, але вони продовжують виконувати свої повноваження, та ще й ухвалювати достатньо суперечливі рішення відносно цілої низки телеканалів", – заявив Юрій Павленко та, як приклад, нагадав про ситуацію із телеканалом "NewsOne".

Юрій Павленко зауважив, що комітет запропонував певними нормами підтвердити повноваження членів Нацради.

"Якщо не відбувся конкурс, а їхній термін закінчився, то вони до моменту обрання нового члена Національної ради є повноважними членами Нацради. І тут, на наш погляд, цей законопроєкт, так, має важливу мету, щоб був безперервний процес повноважень, щоб не було колізії, закінчилися повноваження чи ні… Важливо вирішити цю проблему, але даний законопроєкт, на жаль, під конкретну ситуацію, а не загалом виправляє цю колізію", – зазначив нардеп.

Юрій Павленко повідомив, що більшістю, яку у комітеті становить "Слуга народу", було підтримано саме ту концепцію, за яку виступали представники цієї полісили.

"Перемогла їхня концепція, щоб підтвердити повноваження і далі оголошувати конкурс, двомісячний термін, пакетне голосування… Тобто, вони дещо змінюють процедуру обрання членів Національної ради. На жаль, та процедура, яка ними пропонується, не вирішує проблеми професійності, рівновіддаленості і незалежності Нацради як конституційного органу. Все одно вона передбачатиме і кулуарні, і інші домовленості підкилимні, і підхід політичний, партійний, а не професійний до обрання членів Національної ради", – сказав  Юрій Павленко.

Він повідомив, що представники опозиції пропонували за три місяці до завершення повноважень членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення  комітет оголошує конкурс, і на момент завершення повноважень чинного члена Нацради вже готові до голосування кандидати на посади. Проте такий підхід не підтримали.

Як повідомляли, "112 Україна" просить суд визнати відсутність повноважень трьох членів Нацради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 08:47 :58