Новини » Політика 17 вересня, 2019, 9:45 блоги
Навіщо Зеленському закривати три канали, які допоможуть зберегти мир?
Гужва Ігор
Головний редактор інтернет-видання Страна.ua
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Уже на найближчому засіданні Нацрада може оголосити про припинення дії цифрових ліцензій 112, очікується рішення суду про припинення ліцензії NewsOne, почалася позапланова перевірка ZIK. Але ж всі ці телеканали закликають до миру

Про це пише Ігор Гужва на своїй сторінці в Facebook

Сьогодні о 10 ранку апеляційний суд Києва почав розгляд справи про цифрові ліцензії каналу 112. Судді спеціально звільнили для цього слухання цілий день. Кажуть, вони отримали від влади вступну – в будь якому випадку вже сьогодні скасувати заборону Нацраді на дії з ліцензіями каналу.

Термін дії цих ліцензій вже закінчився, і при Порошенко Нацрада з різних надуманих причин не хотіла їх продовжувати. Канал подав на регулятора за це до суду, і йому вдалося домогтися рішення суду, за яким Нацраді було заборонено приймати рішення щодо анулювання ліцензій до закінчення розгляду справи по суті.

І ось зараз цю заборону суд може скасувати.

Що тоді станеться? На найближчому засіданні Нацрада оголосить про припинення дії цифрових ліцензій 112. Тобто, канал залишиться в доступі тільки на супутнику і в кабельних мережах.

Далі очікується рішення суду щодо анулювання дії ліцензії на мовлення телеканалу NewsOne. І там судді також вже отримують настанови з Банкової - якомога оперативніше розглянути питання.

Далі. Вже почалася позапланова перевірка каналу ZIK, призначена Нацрадою, а у Верховній Раді "Слуга народу" і "Голос" ініціюють створення слідчої комісії по всім трьом каналам.

Картина маслом, як казав Гоцман.

Але ця історія не тільки про свободу слова.

Є й інше питання. Якщо Зеленський дійсно хоче домогтися мирної реінтеграції Донбасу через переговори з Росією і через виконання Мінських угод (у що досі вірять багато прихильників Зе), то навіщо його Офіс робить колосальні зусилля, щоб закрити три канали, які (одні з небагатьох, якщо взагалі не єдині) могли б підтримати рух Зеленського в напрямку миру?

Ми зараз бачимо, що навіть дуже обережні і обтічні заяви і самого Зе, і Пристайко про зустріч з Путіним і про "формулу Штайнмайера", викликали ціле інформаційне цунамі - "зрада", "капітуляція" та інші звичайні слова. Вони мчать зараз практично звідусіль. Практично з усіх телеканалів крім 112, NewsOne, ZIK та деяких інших (далеко не всіх) ЗМІ.

І ось якраз ці три канали зараз і готують до закриття ударними темпами. Навіщо? Чи не думають про наслідки або ж просто у Зеленського насправді не хочуть робити реальні кроки для мирного врегулювання на Донбасі? І всі ці надії на мир, які оволоділи багатьма після обміну ув'язненими, просто дуже скоро розтануть як роса на сонці?

Ігор Гужва

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 14:14 :19