Міністр закордонних справ України назвав «формулу Зеленського» для врегулювання на Донбасі

Вадим Пристайко. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Умовна «формула Зеленського» для врегулювання конфлікту на Донбасі передбачає здійснення владою кроків, які відповідають очікуванням народу України.

Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко в ефірі одного з телеканалів, передає Укрінформ.

«Формули Пристайка» ще немає, є умовна «формула Зеленського». Вона говорить про те, що ми зробимо всі кроки, які можемо зробити, відповідаючи на очікування в першу чергу нашого народу», – сказав Пристайко.

Як пояснив міністр, це означає, що Україна спробує визволити з полону всіх наших співгромадян і намагатиметься «ментально, меседжами і символами» дотягнутися до нашого народу, який залишився по той бік лінії зіткнення.

У цьому контексті Пристайко нагадав про спробу відбудувати міст у Станиці Луганській. Окрім того, за його словами, Президент України пропонує зробити так, щоб люди на окупованих територіях не мусили кожні 60 днів перереєстровуватися для отримання пенсії, а могли робити це один раз на рік.

«Такі кроки – це є основа умовної «формули Зеленського», в кінці якої стоїть: якщо ми найближчим часом не зможемо, склавши всі ці заходи, розв’язати проблему, тоді ми повинні перейти до якихось нових інших радикальних заходів. На все про все у нас є від пів року до року. А закінчується «формула Зеленського» фразою, що у нас немає п’яти років, аби продовжувати переговори та кожного дня прокидатися і читати, кого застрелив снайпер, і хто де загинув», – сказав Пристайко.

Водночас міністр зауважив, що у письмовому вигляді «формули Зеленського» не існує – він її щойно сформулював, тому вона не дуже чітка. Тож, за словами міністра, йому треба буде зустрітися з Президентом і «накидати її швиденько».

«Якими можуть бути радикальні кроки? Я вам скажу, що Президент – це Верховний головнокомандувач. У нього, зрештою, немає іншого виходу як захищатися до кінця – це наша держава, у нас іншої немає», – резюмував очільник МЗС.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Вадим Пристайко наголошує, що зобов’язання, взяті Україною відповідно до Мінських угод, не передбачають особливого статусу для Донбасу.

 

Loading...