Новини » Політика 17 вересня, 2019, 11:40
Для проведення виборів на Донбасі зараз немає умов, - голова ОБСЄ
Вибори. Фото EPA-EFE
Вибори. Фото EPA-EFE

Голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, вважає, що наразі немає умов для проведення виборів на Донбасі.

Про це він повідомив у інтерв'ю BBC.

"Я думаю, що вільні вибори можуть пройти тільки у вільній обстановці, і звичайно по українським законам і при спостереженні з боку міжнародних спостерігачів - ОБСЄ, інших міжнародних організацій, тобто в системі української юрисдикції. Тільки після цього, коли ми досягнемо такої ситуації, ми зможемо організувати вибори і назвати їх вільними", - заявив Лайчак.

Також відповідаючи на питання, чи мають передувати виборам вивід російських військ з регіону, встановлення контролю за кордон у східній України, він сказав, що  про конкретні деталі мають домовитися сторони, і оскільки Донбас є територією України, він вважаю правомірним, що вибори можна організувати тільки за таких умов, коли український уряд скаже, що є атмосфера та передумови для вільних виборів. Проте на сьогодні такої ситуації немає.

Нагадаємо, раніше голова ВР Дмитро Разумков повідомив, що вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей можуть проводитися тільки за українським законодавством, а дострокове припинення повноважень усіх членів Центральної виборчої комісії з цим ніяк не пов'язане.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 13:52 :33