Дії НБУ щодо "ПриватБанку", окрім "дірки" у $5 млрд, призвели до відтоку депозитів, – Ніколаєнко

ZIK

Якби у Національного банку України була правильна стратегія, щоб "пустити під ніж" 20-30 конвертаційних центрів, але зберегти всі банки, де "згоріли" мільйонні заощадження, можливо, не довелося б рятувати "Приват".

Про це в ефірі програми "Треба поговорити" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Батьківщини") Андрій Ніколаєнко.

Політик, коментуючи тезу про те, що Національний банк України втримав ситуацію у "Приватбанку", зауважив, що це українці втримали ситуацію у банку, розрахувавшись у цій справі.

"Це не Національний банк, це ми своїми сплаченими податками втримали ситуацію у "ПриватБанку", що цей банк не збанкрутував", – наголосив Андрій Ніколаєнко.

Гість студії заявив, що, якби у Національного банку України була правильна стратегія, щоб "пустити під ніж" 20 чи 30 конвертаційних центрів, але зберегти всі банки, де "згоріли" мільйонні заощадження, можливо, не довели б ситуацію до того, що того, що довелося рятувати "Приват".

"Тоді гроші люди не під подушкою тримали б і не вкладали у новобудови, в яких немає кому заселятися, а вкладали б у реальний сектор економіки, оскільки, окрім цієї "дірки" у 5 млрд, до чого призвели? До відтоку депозитів, і люди пішли вкладати у єдине, у що вони у цій державі ще вірять, – це хата, яка стоїть, або якась будівля, але не в реальний сектор. Тому дія Національного банку тих часів (і зараз вона ще продовжується) не є стимулом розвитку економіки", – констатував Андрій Ніколаєнко.

Як повідомляли, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Кабінет Міністрів України уважно вивчає ситуацію навколо "ПриватБанку", але перемовин ні з ким не веде.

Додамо, у ніч з 16 на 17 вересня у заміському будинку колишньої очільниці Національного банку України Валерії Гонтаревої на Київщині сталася пожежа.

Нагадаємо, наприкінці серпня Валерія Гонтарева потрапила у дорожньо-транспортну пригоду у Лондоні: її збило авто.

Читайте більше новин на тему: ПриватБанк

Loading...