Новини » Події Читать эту новость на русском

Звільнений політв'язень Балух розповів про тортури у російських СІЗО

Володимир Балух. Фото УНІАН

Звільнений з незаконного ув’язнення в Росії українець Володимир Балух розповів, що його катували з перших днів перебування у СІЗО і тортури продовжувалися у колоніях Твері та міста Торжок, де він відбував покарання.

Відео з розповіддю про тортури показали на першій пресконференції Балуха, повідомляє Громадське.

За його словами, одразу після прибуття у колонію в Торжку його побили співробітники установи

«Їх було багато, людей 10. Я обличчям до стіни стояв, стверджувати не буду, хто саме бив ... Садили на шпагат, били по ногах, в області печінки, в області нирок», — розповів Балух.

Також він розповів, що його перший раз відправили в штрафний ізолятор через те, що він привітався з начальником колонії.

Балух заявив, що насильство сексуального характеру стосовно нього не застосували, хоча у тверському штрафному ізоляторі були такі погрози.

«Це були тортури з погрозами сексуальної наруги. Було побиття, наволочка на голову, поливання водою, биття по всіх частинах тіла, електрошокер — биття по п’ятах, по ногах, по вухах. Ну і погрози сексуального насильства, коли шокер засовують в анальний отвір», — пояснив він.

Звільнений політв’язень зазначив, що планує судитися з Росією.

«Мені принципово покарати державу за її дії принаймні фінансово. Зрозуміло, що вплинути на духовність я не зможу. Але першочергово не це є ціллю. Там перебуває багато наших хлопців», — зазначив Балух.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Loading...