Новини » Політика 16 вересня, 2019, 12:15
Встановлення участі у бойових діях здійснюється в позасудовому порядку, - Верховний Суд
112.international
112.international

Встановлення факту участі особи у бойових діях здійснюється в позасудовому порядку.

До такого висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду, розглядаючи касацію у спорі Міністерства оборони та заявника щодо встановлення факту участі у бойових діях як добровольця під час проведення АТО, повідомляє пресслужба Верховного Суду України у Facebook.

Згідно з повідомленням, чоловік звернувся до суду із заявою про встановлюється факт участі у бойових діях у складі добровольчих формувань, посилаючись на те, що він звертався до Міністерства оборони України з проханням встановити йому статус учасника бойових дій під час проведення АТО, проте отримав відповідь, що його до списку таких учасників не внесено.

"Суди першої та апеляційної інстанцій вимоги заявника задовольнили, а Міністерство оборони України подало касаційну скаргу, в якій зазначило, що ці вимоги не підлягають вирішенню у порядку цивільного судочинства, а тому провадження в справі підлягає закриттю. Разом з тим, на думку касатора, відмова відповідного органу в установленні зазначеного факту може бути оскаржена до суду в порядку адміністративного судочинства", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рішення, дії чи бездіяльність органів, уповноважених приймати рішення про надання статусу учасника бойових дій, заявник не оскаржує, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що справа не містить ознак публічно-правового спору.

"Вирішуючи спір, Велика Палата ВС зазначила, що встановлення факту участі особи в АТО є складовою процесу надання їй статусу учасника бойових дій, здійснюється в позасудовому, а не в судовому порядку. Вказане питання належить до повноважень спеціально уповноважених на це органів (комісій, міжвідомчих комісій). Звернення особи, яка претендує на отримання статусу учасника бойових дій, розглядають саме ці комісії, а в разі відмови в наданні відповідного статусу особа має право звертатися до суду для оскарження рішення комісії, в тому числі щодо невстановлення факту участі у бойових діях", - поінформували у суді.

Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що зазначений спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а повинен вирішуватись у позасудовому порядку відповідно до встановленої законодавством процедури. У зв’язку з цим рішення судів першої та апеляційної інстанцій були скасовані, а провадження у справі закрите.

Нагадаємо, під час урочистого відкриття національних змагань «Ігри нескорених» президент України Володимир Зеленський заявив, що законопроєкт про статус ветеранів буде внесено на розгляд Верховної Ради України найближчим часом та отримає статус невідкладного. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 08:03 :40