Волкер: США, Франція, Німеччина та Україна готові допомогти РФ знайти легкий шлях для відступу з Донбасу

США, Франція, Німеччина та Україна готові допомогти Росії знайти легкий шлях для відступу та повернення миру на окуповані території Донбасу.

Про це в інтерв’ю ТСН заявив спеціальний представник Держдепу США Курт Волкер, коментуючи питання готовності Росії забрати свої війська з Донбасу.

За його словами, насправді Росія не зацікавлена тримати Донбас. Вони лише цинічно грається людськими життями для того, аби впливати на Київ та тримати Україну під російським впливом. 

«Це помилка. Україна сильніша, демократичніша, більш квітуча, стійкіша, більш антиросійська та більш прозахідна, аніж будь-коли раніше. Тож, Росія отримує абсолютно протилежний результат від того, який хоче досягти, продовжуючи окупацію та війну на Донбасі. Це причина, чому Росія має хотіти припинити це. І ми, і французи, і німці, й українці готові допомогти Росії знайти легкий шлях для відступу та повернення миру на окуповані території, коли Росія буде готова зробити це», – заявив він.

Відповідаючи на питання щодо ймовірного зняття санкцій з РФ, Волкер зазначив, що вони залишатимуться до того часу, поки Росія не виконає відповідних умов. 

«Насамперед, ми ввели санкції через російську анексію Криму, а також через те, що росіяни не виконують мінських угод. І також через кілька інших причин, таких як атака на родину Скрипалів у Великій Британії. Якщо Росія виконуватиме мінські угоди так, як вона зобов’язалась це робити, тоді ми будемо розглядати послаблення цих санкцій», – заявив спеціальний представник Держдепу.

Однак санкції щодо Криму, за словами Курта Волкера, залишатимуться настільки довго, наскільки Росія продовжуватиме окупацію Криму. 

«Ми багато працюємо, самостійно та разом з ЄС, аби бути певними, що санкції залишатимуться доти, доки Росія не виконає своїх зобов’язань». – додав він. 

Також спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер запевнив, що Україну не будуть підштовхувати до проведення виборів в ОРДЛО, поки території залишаються окупованими.  

Loading...