Новини » Економіка 16 вересня, 2019, 20:35
Усі показники будуть різко змінені, – Чижмарь про проєкт бюджету-2020
ZIK
ZIK

Нові бюджетні запити будуть уточнені новими міністрами, тож усі показники проєкту державного бюджету на наступний рік будуть різко змінені.

Про це в ефірі програми "Треба поговорити" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України VIII скликання Юрій Чижмарь.

Гість студії, коментуючи основні показники проєкту державного бюджету України на 2020 рік, зауважив, що проєкт бюджету сформований за цифрами квітня, а тому, каже він, фінансовий документ є "бюджетом Гройсмана". Юрій Чижмарь продовжив, що сьогодні новий уряд готує проєкт бюджету до другого читання і зміни до документу.

"Але це перший документ, не ними підготовлений, тому в уряду сьогодні дуже мала відповідальність за нього. Він буде змінений… Усі показники будуть різко змінені до того, як вони будуть зачитуватись у другому читанні", – переконаний Юрій Чижмарь.

Політик пояснив, навіщо ж так поспішали із головним фінансовим документом країни. Він нагадав, що закон вимагає, щоб проєкт бюджету на наступний рік внесли до 15 вересня поточного року, що і було зроблено.

"Це – не формальність, уряд над ним (проєктом дербюджету. – Ред.) працював. Це просто сталість влади – вони подають документ, який був напрацьований, і його сьогодні змінити неможливо, бо бюджетні запити вже зроблені у липні. Вони обговорені на місцевому рівні, тому зараз змінити за тиждень-два – як хотів би прем’єр-міністр, він цього не зможе", – зазначив Юрій Чижмарь.

З його слів, зараз нові бюджетні запити будуть уточнені новими міністрами.

"Програма уряду тільки зараз розробляється. За два тижні вони обіцяють внести програму уряду на розгляд. Під програму уряду будуть іти, відповідно, і показники бюджетні та бюджетні запити. Тому, я переконаний, бюджет буде трансформований", – сказав Юрій Чижмарь.

Як повідомляли, на сайті Верховної Ради опублікований текст проєкту Державного бюджету на 2020 рік, який подав Кабінет Міністрів.

Так, проєктом передбачається дохід у сумі 1 079 487 458 грн. Видатки Держбюджету становитимуть 1 170 002 547 грн. Граничний обсяг дефіциту закладено на рівні 95 130 530 грн. Щодо мінімальної зарплати, то вона у 2020 році становитиме 4723 гривні, що на 550 гривень більше, аніж цього року. Курс долара закладений на рівні 28,2 грн.

Нагадаємо, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що економічних підстав для зростання мінімальної заробітної плати ще на 25% наразі немає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 07:44 :21