Новини » Політика 16 вересня, 2019, 16:53
Сьогоднішній бюджет - це, фактично, бюджет Порошенка і Гройсмана, - Шуфрич
Нестор Шуфрич. Фото GettyImages/Global Images Ukraine
Нестор Шуфрич. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

У проєкті бюджету на 2020 рік мінімальна зарплата, прожитковий мінімуму і прив'язана до нього мінімальна пенсія, витрати на охорону здоров'я і освіту проіндексовані на рівні інфляції. Це, фактично, бюджет команди Порошенка і Гройсмана.

Про це під час брифінгу у кулуарах парламенту, який транслювався на телеканалі ZIK, повідомив народний депутат України Нестор Шуфрич.

Пан Шуфрич зауважив, з того, що вже відомо, зокрема щодо мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму і прив'язаної до нього мінімальної пенсії, витрат на охорону здоров'я і освіту, в кращому випадку проіндексовані на рівні інфляції і то не в повному обсязі.

«Маючи можливість перерозподілити приблизно 150 мільярдів гривень і за рахунок цього збільшити всі основні соціальні виплати, обсяг субсидій, або зменшення ціни на тарифи, це не було зроблено. Ми сьогодні дуже стурбовані тим, що сьогоднішній бюджет - це, фактично, бюджет Порошенка і Гройсмана і тої команди, яка була відсторонена від влади під час президентських і парламентських виборів», – наголосив політик.

Зокрема, за його словами, таке враження, що бюджет розроблявся або в групі, яка називається фондом Сороса, або в МВФ. Абсолютно невраховані сьогоднішні реалії.

«Оборонний бюджет збільшений на 33 мільярди гривень, але при цьому на 8 мільярдів гривень зменшені витрати на компенсацію субсидій. Ми бачимо, що фактично виграла справа Супрун, тому що бюджет міністерства охорони здоров'я збільшений виключно на рівень інфляції. Шкода, що людей нема, але їх справа процвітає», – прокоментував Шуфрич.

Як повідомляли, 15 вересня Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради проєкт державного бюджету на 2020 рік.

Згідно з пояснювальною запискою, запропонованим проєктом передбачається дохід у сумі 1 079 487 458 грн. Видатки Держбюджету становитимуть 1 170 002 547 грн. Граничний обсяг дефіциту закладено на рівні 95 130 530 грн.

Щодо мінімальної зарплати, то вона у 2020 році становитиме 4723 гривні, що на 550 гривень більше, аніж цього року.

Курс долара закладений на рівні 28,2 грн.

На погашення боргу заплановано близько 440 млрд грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 12:24 :20