Новини » Економіка 16 вересня, 2019, 19:07 блоги
Що показують дані про ВВП в бюджеті, які вже розходяться з обіцянками прем'єра Гончарука
Кущ Олексій
Економіст

Урядом затверджується проект бюджету, в якому фігурує зростання ВВП на рівні 3,3% замість обіцяних прем'єром 5%. Це така дешева гра для зовнішнього і внутрішнього споживача. Насправді, передумов для зростання немає.

Про це написав економіст Олексій Кущ на своїй сторінці в Facebook.

Деяких інвестбанкірів аж пересмикує при згадці про Сороса. І тут їх можна зрозуміти, адже в нашій фінансовій історії більш рельєфно простежується слід зовсім іншого інвестора. А сама історія може стати початком розслідування століття.

Грудень 2013 року, в Києві – Революція гідності. В цей час, Януковичу дають гроші лише росіяни, зате наші борги на вторинному ринку активно скуповує Franklin Templeton Investments. Ця американська компанія почала активну скупку українських єврооблігацій, користуючись різким падінням їх котирувань.

До весни 2014-го, коли в Києві очікували російські танки, американські "стерв'ятники" (так називають фондових мисливців за проблемними борговими інструментами), скупили 43% наших єврооблігацій на суму понад 7 млрд дол. Мабуть були добре обізнані і нескінченні заяви Турчинова на них особливо не впливали (зате впливали на інших інвесторів, які активно скидали свої портфелі).

Надалі, саме Franklin Templeton Investments представляла інтереси кредиторів на переговорах по реструктуризації "імені Яресько", благо сама міністр фінансів також "вийшла" з інвестбанкинга і з нею можна було знайти спільну мову в прямому і переносному сенсі цього виразу. З одного боку, немає нічого незвичайного в заробітку на проблемних боргах, а з іншого, американці вирішили "прикупити" Україну всерйоз і надовго.

У процесі гри, вони так увійшли у смак, що в них з'явилися довгострокові політичні та економічні амбіції, особливо в частині ще "не оприбуткованих активів".

З'явилися і партії / фракції в парламенті, створені на "грантові" гроші. Було б дуже легко для нас просто погасити ці борги і вирішити проблему з "варантами зростання" шляхом нових переговорів з кредиторами.

Але просто вже не буде. Знову звучать дивні заяви: наприклад, прем'єра – про збільшення ВВП на 40% за п'ять років, слідом за якими відзначається різке зростання котирувань по VRI (варанти у вигляді премії кредиторам за збільшення нашого ВВП) до 95% від номіналу (з колишніх 60%). Або пропозиції викупити варанти у кредиторів, на що доведеться витратити 3-4 млрд дол. І знову зростання котирувань VRI.

В цей же час, урядом затверджується проект бюджету, в якому фігурує зростання ВВП на рівні 3,3% (мовляв, не встигли підігнати показники під обіцяні 5%). Це така дешева гра для зовнішнього і внутрішнього споживача. Змістовний міст від Яценюка до Гончарука.

Насправді, вже зараз закладаються передумови не для зростання, а для істотного дисконтування внутрішніх активів, у тому числі і землі.

"Дайте мені управляти грошима країни, і мені немає діла, хто буде встановлювати там закони", - цю фразу помилково приписують одному з Ротшильдів. Хоча це швидше за все помилковий парафраз з інавгураційної промови президента США Джеймса Абрама Гарфілда: "Хто керує грошима країни, є абсолютним господарем всієї промисловості і торгівлі". Відносно нас, вірно і перше і друге твердження.

Олексій Кущ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 14:42 :32