live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Росія і Білорусь планують створити конфедеративну державу

Фото: РИА Новости

Російська Федерація і Республіка Білорусь домовилися про єдиний Податковий кодекс і Цивільний кодекс.

Про це повідомляє "Коммерсантъ" з посиланням на програму економічної інтеграції країн.

Згідно з повідомленням, програма економічної інтеграції Росії і Білорусі, парафована сторонами на початку вересня, але публічно не розкривалася, розрахована на півтора року і передбачає часткове об'єднання двох економічних систем з січня 2021 року.

Спочатку країни створять єдиний Податковий та Цивільний кодекси, зовнішньоторговельний режим, а також уніфікують облік власності.

"Йдеться як мінімум про єдиний Податковий кодекс, зовнішньоторговельний режим і Цивільний кодекс, уніфікований облік власності та схожі соцгарантії, майже об'єднаний банківський нагляд, але з двома центробанками, єдиний регулятор ринків нафти, газу й електроенергії і гармонізоване держрегулювання галузей. Такий ступінь інтеграції - вище, ніж в ЄС, фактично на рівні економік. Мова йде про створення з 2022 року конфедеративної держави", - зазначено у повідомленні.

Країни поки що не запровадили єдину валюту і не об'єднали емісійні банки. Проте, вони збираються частково об'єднати платіжні системи.

З 2021 року запровадять єдиний доступ до держзакупівель.

Програма ніяк не зачіпає державний устрій Росії і Білорусі, оборону, державну безпеку, освіту, охорону здоров'я і науку.

Прем'єр-міністри країн Дмитро Медведєв і Сергій Румас узгодили "Програму дій Білорусі і РФ з реалізації положень договору про створення Союзної держави" ще 6 вересня, проте документ досі не опубліковано.

Раніше повідомлялося, що білоруський уряд сподівається підписати з ЄС угоду, згідно з якою візи для громадян Білорусі будуть дешевше.

Нагадаємо, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про можливість транзиту нафти не із Росії, а із країн Заходу чи Сходу.

Loading...