Новини » Світ Читать эту новость на русском

Протестувальники у Гонконзі просили британське громадянство

Незважаючи на заборону на демонстрації, в Гонконзі в неділю, 15 вересня, на вулиці знову вийшли десятки тисяч протестувальників.

Деякі активісти почали кидати в поліцейських каміння і пляшки із запальною сумішшю, у відповідь ті застосували сльозогінний газ і водомети, щоб розігнати демонстрантів, повідомляє DW.

Кілька сотень протестувальників також провели мітинг перед консульством Великобританії, під чиєю юрисдикцією Гонконг перебував до 1997 року. Демонстранти, які cпівали британський гімн, просили британський уряд про підтримку, а також звинуватили Лондон в недостатньому тиску на Пекін.

Зокрема, активісти вимагали надати жителям Гонконгу британське громадянство. До 1 липня 1997 року територія належала Великобританії і усі, хто народився тут до цієї дати, мають право отримати статус британського громадянина за кордоном. Такий паспорт дозволяє без візи в’їжджати в колишню метрополію, але не прирівнюється до громадянства. Зокрема, документ не дає його власникові права постійно проживати у Великобританії або працювати в цій країні. У свою чергу, останній британський губернатор Гонконгу Кріс Паттен висловився за те, щоб зняти подібні обмеження.

З червня в Гонконзі проходять багатотисячні акції протесту, учасники яких спочатку виступали проти планів уряду дозволити видачу ймовірних правопорушників владі Китаю. Пізніше вони стали вимагати проведення демократичних реформ, введення загального виборчого права і відставки глави адміністрації Гонконгу Керрі Лам. Крім того, демонстранти закликають до незалежного розслідування випадків поліцейського насильства на колишніх акціях.

Спеціальний адміністративний район Гонконг є частиною Китаю з 1997 року. До 2047 Гонконгу гарантовані широкі спеціальні права, серед яких – свобода преси, зібрань і висловлення думок.

На початку вересня Керрі Лам пообіцяла офіційно зняти з розгляду законопроект про видачу ймовірних злочинців владі КНР. Однак наймасовіші протести в Гонконзі з часу передачі цієї колишньої британської колонії Китаю не вщухають і після звернення глави адміністрації.

Нагадаємо, демонстранти в Гонконзі також закликають США звільнити місто від Китаю.

Loading...