Новини » Економіка 16 вересня, 2019, 16:01 блоги
Презентовано бюджет України на 2020 рік: Що в пріоритеті?
Данило Монін
Експерт Інституту ліберальної економіки, співавтор пакета реформ «Вільна економіка»
<nbsp;>

Експерт Українського інституту майбутнього прокоментував прерогативи держави у витратах на наступний рік.

Про це пише на своїй сторінці у Фейсбук Данило Монін.

Презентовано сьогодні. Поки на сайті ВР немає в наявності. Послухав Брифінг і подивився зведені цифри. Коротка інформація. Доходи і витрати заклали зовсім скромне підняття. Доходи виростуть на 54 млрд. Витрати на 58 млрд. Гончарук оголосив, що це – попередній бюджет. Не врахована програма уряду, яка буде презентована до 1-го жовтня. Також, поки закладено зростання економіки в 3,3% ВВП, ще весняне яке буде переглянуто. З озвучених деталей:

  1. Буде скорочена підтримка агробаронів і збільшена в напрямку дрібних фермерів, особливо в частині кредитування під пільгові відсотки - це, як на мене, дуже позитивно, перед стартом ринку землі.
  2. Субсидії по ЖКГ будуть зменшені до 47,6 млрд з поточних 55 млрд. Ми пропонували скоротити до 42,5. Але тут держава обережно зменшує ці витрати.
  3. Дорожній фонд і взагалі дороги будуть у пріоритеті - буде виділено близько 70 млрд гривень і, ймовірно, ще будуть в подальшому презентовані проекти по концесії. Це в цілому позитивно.
  4. Мінімальна зарплата - 4723 гривні.

Також Гончарук запевнив, що вони планують переглядати програми і різати їх у 2020 році, а також скорочувати податки на тлі того, що платити повинні всі. В цілому це поки все оптимістично виглядає, але подивимося по факту.

Буду детально вивчати бюджет, коли він з'явиться на сайті ВР (сподіваюся, завтра). Швидше за все до середи або четверга буде детальний аналіз бюджету.

UPD. Презентація Бюджету по лінку

Данило Монін 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 12:45 :42