Новини » Політика 16 вересня, 2019, 17:46
Політика не має брати гору, погрожуючи європейському порядку – заступник глави МЗС України

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця вважає неприпустимим в ситуаціях з грубим порушенням прав людини той факт, щоб політичні міркування брали верх, погрожуючи європейському порядку.

Про це він заявив під час виступу на щорічній нараді ОБСЄ у сфері людського виміру, проінформував дипломат на своїй сторінці у Facebook

"Сьогоднішня Європа насичена різними подіями в області прав людини, які відбуваються в Женеві, Страсбурзі, Відні, Варшаві чи де-небудь ще. На жаль, деякі з цих дій не мають або занадто мало пов'язані з реаліями на місцях. Війна в центрі Європи, спроба анексії території країни, незаконні вибори на окупованих територіях Грузії і України, криза мігрантів і вимушених переселенців - допомогла реакція ОБСЄ або будь-яких інших європейських правозахисних органів людям, чиї права людини і основні свободи були порушені?", – зазначив Кислиця.

За його словами, замість того, щоб спільно розробляти конкретні рішення реальних проблем, часто час правозахисних організацій витрачається на боротьбу з GONGO (Державою організовані недержавні організації – ред.), які "проникають до різних установ, як шкідливі програми, що знищують комп'ютери".

Дипломат підкреслив, що реальний результат був би досягнутий, якби "57 держав-учасниць ОБСЄ, 47 з яких є членами Ради Європи і всі з яких є державами-членами ООН, повністю виконали свої правові зобов'язання згідно з міжнародними документами з прав людини і застосували міжнародно-правові стандарти захисту прав людини".

"Неприпустимо в ситуаціях, коли ми стикаємося з грубими порушеннями прав людини, щоб політичні міркування взяли верх, погрожуючи заснованому на правилах і стандартах європейському порядку. Доходить до абсурду, що коли нам доводиться боротися з серйозними порушеннями прав людини, виникає "червона лінія" щодо "відсутності консенсусу щодо статусу території", ніби Гельсінський Заключний акт і міжнародне право припинили своє існування", – додав заступник глави МЗС.

Нагадаємо, сьогодні у Варшаві стартує нарада ОБСЄ з питань фундаментальних свобод людини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 07:17 :22