Новини » Світ 1957 Читать эту новость на русском

​Озонова діра над Антарктидою рекордно зменшилася за останні 30 років

Цьогоріч озонова діра над Антарктидою може сягнути найменших розмірів за останні три десятиліття.

Про це повідомляє ВВС.

Згідно з повідомленням, спостереження за надмірним виснаженням газу в атмосфері свідчать про те, що діра не відкрилася у 2019 році так, як це відбувається зазвичай. 

Європейська служба моніторингу атмосфери проекту "Коперник" стверджує, що наразі діра займає вдвічі меншу площу, ніж зазвичай у середині вересня. 

Як зазначають науковці, найбільші втрати озону спостерігаються під час антарктичної весни саме вересні-жовтні, у результаті того, що хімічні речовини, які містять хлор та бром,  порушують баланс у процесі знищення газу в атмосфері. 

Умови для того, щоб озоновий шар ставав тоншим,  виникають щорічно, як тільки Антарктида виходить із зими. Реакції, які працюють на руйнування озону в холодній стратосфері, активуються поверненням сонячних променів у високі широти.

Минулого тижня площа діри становила 5 млн кв. м., натомість у минулому році вона перевищила 20 млн. кв. м. Хоча у 2017 році діра була трохи більшою за 10 млн. кв. м. 

Заступник керівника служби моніторингу Річард Енгелен каже, що невеликий розмір, який спостерігається в цьому році, є обнадійливим, але застерігає від поступливості.

"Зараз я думаю, що ми повинні розглядати це як цікаву аномалію. Нам потрібно дізнатися більше про те, що це спричинило", - додав він. 

Нагадаємо, сотні протестувальників вийшли на червону доріжку Венеціанського кінофестивалю в останній день, щоб вимагати кліматичних дій та заборони в'їзду круїзних суден в місто. 

загрузка...
загрузка...
Loading...