Новини » Політика Читать эту новость на русском

Курт Волкер: Не думаю, що ми б дізналися щось нове від Цемаха

Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер. Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine/Flickr

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, переконаний, що дізнатися щось нове від фігуранта у справі МН17 Володимира Цемаха не вийде.

Про це він заявив, коментуючи ТСН обмін полоненими між Україною і Росією, який був здійснений 7 вересня.

«Не думаю, що ми б дізналися щось нове від підозрюваного в атаці на МН17, крім того, що ми вже знаємо. Тож, не думаю, що ціна була настільки високою, як про це кажуть», – сказав він. 

Водночас, за його словами, для України дуже важливо було звільнити полонених з Росії. 

І тепер, каже Волкер, треба провести ще обміни. «Мають бути звільнені заручники на Донбасі. Має бути прогрес у припиненні вогню, подальше розведення сил. Це кроки, на які Росія не хоче йти. Але обмін може сприяти певним можливостям для цього», – зазначив він.

Водночас, відповідаючи на запитання, чи є шанс поміняти всіх полонених до кінця року, він сказав, що все залежить від обставин.

На думку Курта Волкера, має бути пропозиція обміняти «усіх-на-усіх», але можуть бути проблеми з визначенням, оскільки Росія поширює своє трактування полонених на тих, хто затриманий у ході конфлікту, та на тих, хто заарештований із різних причин в інших місцях. 

«Та я казав, що за наявності бажання Росії це можливо. Я знаю, що таке бажання є в української сторони. Тож, тепер ще Росія має це продемонструвати», – наголосив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України.

Також спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер запевнив, що Україну не будуть підштовхувати до проведення виборів в ОРДЛО, поки території залишаються окупованими. 

 

 

Loading...