Новини » Політика 16 вересня, 2019, 19:50 блоги
Каспаров: санкції проти Росії - порожня формальність
Deutsche Welle
DW - новини - актуальні повідомлення про події в світі

В інтерв'ю німецькій газеті Bild Гаррі Каспаров заявив, що Захід, в т.ч. Німеччина, недостатньо жорстко реагує на дії російського президента. ФРН, за його словами, і зовсім підіграє Путіну, однією рукою продовжуючи санкції, а іншою - збільшуючи закупівлі російського газу.

Оригінал на Deustche Welle.

Екс-чемпіон світу з шахів, російський опозиціонер Гаррі Каспаров висловив глибоке розчарування політикою Німеччини і всього Заходу щодо президента Росії Володимира Путіна, якого він назвав диктатором. В інтерв'ю газеті Bild Каспаров підкреслив, що вжитих Заходом санкцій проти Москви недостатньо, щоб змусити Кремль відмовитися від придушення в Росії цивільних свобод і від дестабілізуючої ролі в світі. "Нам потрібно вибудувати лінію оборони проти шкідливого впливу Путіна", - підкреслив Каспаров.

"Кому є діло до санкцій? Санкції, можливо, неприємні Путіну. Але ж Німеччина від часу анексії Криму як мінімум подвоїла обсяг закупівель російського газу", - сказав Каспаров.

Опозиціонер також додав: "Європі не вдалося експортувати демократію в Росію. Зате Путіну вдалося експортувати в Європу корупцію. А ми рухаємося в протилежному напрямку. На Заході кажуть, що бізнес із Росією треба розширювати - про що мій улюблений міністр закордонних справ ФРН Хайко Мас недавно в черговий раз заявив у Москві ", - іронічно зазначив Каспаров.

"Санкції проти Кремля - ​​порожня формальність"

Недостатньо жорстка, на думку Каспарова, лінія Заходу щодо Путіна призводить до негативних наслідків і на світовій арені. "Подивіться на Венесуелу. Мадуро все ще при владі, тому що є Путін. Асад теж при владі - бо є Путін. Вони засвоїли у Путіна урок: якщо ти дієш досить жорстко, якщо тобі немає діла до того, що у людей в голові, якщо ти знищиш достатню кількість противників, то можна втриматися при владі", - пояснив він.

Санкції, за словами Каспарова, - це чиста формальність. "Можливо, вони заподіюють певний біль, але в кінцевому підсумку не зупиняють Путіна. А ось нульова реакція вільного світу лише посилює Путіна. Саме тому я був таким розлюченим на німецького міністра закордонних справ, який вихваляв повернення Росії в ПАРЄ і при цьому ні словом не обмовився про його перші результати - масові затримання в Москві та інших містах", - сказав опозиціонер.

"Путін - диктатор"

В інтерв'ю Bild Каспаров також пояснив, чому він вважає Володимира Путіна диктатором. "Диктатор - це той, хто тримається при владі, переробляючи закони на свою користь і усуваючи опозицію. Подивіться на процес становлення Путіна. У ньому присутні будь-які мислимі якості диктатора - навіть неприхована агресія проти сусідніх держав. Путін перейняв у Єльцина Росію і, скажімо так, тендітну демократію. Наш фундамент був дуже слабким, але у нас були вибори. (...) Існували елементи політичних свобод з потенціалом перетворити Росію в справжню демократію", - пояснив опозиціонер.

"Що ж зробив Путін? За перші три роки він знищив незалежне телебачення, а потім - все незалежні засоби масової інформації в країні. Сьогодні не існує ЗМІ, які не контролюються Кремлем. Не можна також зареєструвати партію, якщо Кремль цього не бажає, а ти не бажаєш ставати маріонеткою Кремля. Крім того, Путін нападав на інші країни і втручався у внутрішні справи інших держав, наприклад, Німеччини, Франції, США і у випадку з "Брекзітом". Його наближені контролюють всі підприємства. Найбагатші люди в Росії - це дружки Путіна з Санкт-Петербурга. Тому я ставлю запитання: чому ж його не можна називати диктатором?", - сказав Каспаров.

Побоювання за власну безпеку

Гаррі Каспаров, який з 2013 року живе в США, визнав, що відчуває побоювання за власну безпеку, але не бажає ставати параноїком. "Що я можу зробити? Я ж не можу просто перестати говорити те, що говорив багато років, адже це справа честі і принципу", - зазначив він.

У той же час опозиціонер, нагадавши про замах у Великобританії на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля, сказав, що він не їздить в ті країни, де безперешкодно орудують російські спецслужби.

У зв'язку з цим він висловив сильну досаду в зв'язку з тим, що не може відвідувати Туреччину, звідки тільки за останні півтора року він отримав десять запрошень від доброчесних і великих підприємств. "На жаль, це країна, де при владі теж знаходиться диктатор, у якого на задньому дворі орудують російські агенти", - констатував Каспаров.

Сергій Ромашенко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 22:57 :02