Новини » Політика 16 вересня, 2019, 14:25 блоги
"Формула Штайнмайера" або реалізація "Мінська": На чому наполягають у Вашингтоні?
Песецький Валерій
Політолог, громадський діяч, видавець. Заступник директора Українського центру соціальної аналітики
Курт Волкер. Фото GettyImages/Global Images Ukraine
Курт Волкер. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Спецпредставник США Курт Волкер розходиться в думках стосовно доцільності виконання Мінських домовленостей. З одного боку він вважає, що ці угоди – не рішення для Донбасу, а з іншого боку запевняє, що вибори у регіоні без їх реалізації провести неможливо. І навряд чи такий підхід буде корисним Україні.

Про це пише політолог Валерій Песецький на своїй сторінці в Facebook.

Кажуть, місце сидіння визначає точку зору. Випадок з Куртом Волкером – особливий. І його точка зору, напевно, визначається бажанням всидіти на «місці сидіння» та отримати зарплату. Коротше, пацан – звичайний коньюктурщик і транслятор позиції Держдепу, без будь-якої реальної самостійності, як спецпредставник...))

У 2015 році в інтерв’ю кореспонденту Грузинської служби «Голосу Америки» Іе Меурмішвіли Курт Волкер поділився своєю думкою про останні події в Україні.

«Угоду, підписану в Мінську у лютому, слід називати НЕ мирними домовленостями, а угодою про розподіл України, яку було нав’язано Києву Німеччиною, Росією та Францією. Зараз дотримання цього розподілу країни відстежується міжнародною спільнотою за допомогою ОБСЄ. Мінські угоди – не вирішення, а проблема, оскільки фактично вони надають легітимність російському вторгненню в Україну».

Курт Волкер, на щорічному форумі «Ялтинської європейської стратегії» (YES) 2019 р. заявив:

«Ми всі!!! прагнемо до реалізації Мінських домовленостей, але є червоні лінії, за які ми не повинні переступати. Зокрема, це збереження територіальної цілісності України і всіх її громадян, незалежно від їх національності, мови і віросповідання», – заявив він.

«Коли ми говоримо про формулу Штайнмайера, ми маємо на увазі, що повернення контролю української влади над регіоном відбудеться відразу після проведення там місцевих виборів. Але чесні вибори можуть пройти в прозорому і безпечному середовищі. А для цього нам потрібно політичне врегулювання. На жаль, поки Росія не показала політичної волі до таких змін», – заявивши Волкер, цитується інтернет-видання Європейська правда.

І з чого це Курт раптом вирішив підтримувати Мінські угоди? Адже це – угода по «розподілу України», нав’язана Німеччиною, Францією та Росією....

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 15:06 :24