Держбюджет-2020: Кабмін запропонував Раді виділити видатки на охорону здоров’я у сумі 72,1 млрд грн

У проєкті Державного бюджету на 2020 рік, який подав Кабінет міністрів, на сферу охорони здоров’я передбачено виділення 72,1 млрд гривень.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Згідно з пояснювальною запискою, зазначені кошти планується розділити на такі сектори:

  • первинна медична допомога з урахуванням збільшення кількості населення, яке заключило декларацію з лікарем;
  • реімбурсація вартості лікарських засобів з урахуванням збільшення кількості пацієнтів, які отримають ліки за кошти державного бюджету або з незначною доплатою;
  • екстренна медична допомога за новою організаційною моделлю, спроможною забезпечити вчасне, якісне та ефективне реагування на випадки невідкладних станів;
  • вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) амбулаторна та стаціонарна медична допомога з урахуванням пріоритетних послуг та станів;
  • паліативна медична допомога та медична реабілітація.

Комунальні заклади охорони здоров'я мають долучитися до програми медичних гарантій з 1 квітня 2020 року. У зв'язку з цим враховано збереження до 1 квітня 2020 року надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в обсязі 14,6 млрд гривень.  

З метою підтримки комунальних закладів в системі охорони здоров’я, які не надають медичних послуг за програмою медичних гарантій, передбачено з 1 квітня 2020 року нову субвенцію на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я в обсязі 1,5 млрд гривень.

Для  централізованого забезпечення хворих дороговартісними лікарськими засобами та медичними виробами з лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, онкології, серцево-судинних захворювань, рідкісних орфанних захворювань, забезпечення заходів імунопрофілактики населення тощо за бюджетними програмами Міністерства охорони здоров’я враховано 6,6 млрд гривень.

На лікування громадян України за кордоном передбачено 689,9 млн гривень.

Також передбачено видатки в обсязі 80,8 млн грн на завершення у 2020 році заходів щодо забезпечення закладів охорони здоров’я ангіографічним обладнанням для 100 % покриття території країни мережею реперфузійних центрів з метою покращення якості надання медичної допомоги хворим на серцево-судинні захворювання.

Передбачено видатки в обсязі 922,6 млн грн на продовження у 2020 році реалізації заходів щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги в усіх регіонах, зокрема на придбання спеціалізованого санітарного транспорту.

Нагадаємо, на сайті Верховної Ради оприлюднено текст проєкту Державного бюджету, яким передбачено мінімальну заробітну плату у розмірі 4723 грн, що у погодинному розмірі складає 28,31 грн. Курс долара закладений на рівні 28,2 грн.

Loading...