Новини » Події Читать эту новость на русском

Бойовики готові були знищити Цемаха разом з нашими розвідниками під час його вивезення - нові подробиці

Володимир Цемах. Фото EPA-EFE

У бойовиків «ДНР» був наказ знищити фігуранта справи про збиття MH17 Володимира Цемаха разом з українськими розвідниками.

В операції з переправлення Цемаха на український бік було задіяно кілька підрозділів, повідомляє ТСН.

Агенти перевели свідка через лінію фронту так віртуозно, що він навіть білі штани не забруднив. Йти до своїх вирішили в Мар’їнці. Цінну здобич мала зустріти армійська розвідка. Групу розвідників вів «кіборг» Олександр Колодяжний, якого смертельно поранила протипіхотна міна.

«Йшов другим номером в групі, коли побачив, що Саша підірвався, я намагався йому допомогти, і мені також ногу відірвало», – розповів розвідник Дмитро Гержан.

Гержан із позивним «Тритон» кинувся допомогти командирові. Але різкі рухи на мінному полі закінчуються фатально. Один крок вбік – і під «Тритоном» теж спрацювала міна.

Він самотужки відповз до своїх. Туди, де його могли забрати медики. Дмитра взяв на борт екіпаж першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ). До своїх вони могли не доїхати. Противник отримав наказ знищувати усі «швидкі» в цьому районі, лиш аби замовчав Цемах.

«Був перехват, і нам повідомили, що нашу машину «швидкої допомоги» призначили до знищення. Саме в цей час вивозили полоненого, взятого в полон Цемаха. У них був наказ знищити його разом з нами», – пояснив член екіпажу ПДМШ Андрій Нечипорук.

«Коли ми зняли з нього мішок, я зрозумів, що це не проста людина, бо він моментально все, що було навколо, всю зону відповідальності на КСП, він все собі змальовував», – розповідає парамедик екіпажу ПДМШ Степан Сірак.

«Він був не зовсім в адекватному стані, в нього якась кровотеча незначна була, і я його українською запитав: «Який у вас нормальний тиск?». Він мене не зрозумів, і тоді я запитав російською: «Какое у вас давление нормальное?» Він сказав «Я не знаю, я не знаю». Такий в нього стан був», – каже Сірак.

Ймовірно, тому Цемах добре усвідомив: мовчання – це життя. Він мовчав про Boeing на суді. Мовчав у розмові із слідчими. Мовчав, коли піднімався на борт російського літака.

Зазначається, що, тим часом, в інтернеті почали підчищати YouTube-канали та акаунти, на яких вперше з’явилося відео, де Цемах зухвало зізнається, що допомагав ховати ракетну установку.

7 вересня Україна передала Росії фігуранта справи про збитий над Донбасом малайзійський «Боїнг» рейсу MH17 Володимира Цемаха згідно з умовами обміну полоненими.

Того ж дня з’явилася інформація, що прокуратура Нідерландів попросила РФ видати Цемаха. Росіяни це заперечили.

9 вересня російський адвокат Микола Полозов припустив, що Росія може видати Цемаха Нідерландам.

Адвокат зазначив, що Цемаху немає сенсу відмовлятися від свідчень, оскільки в такому разі буде два види доказів – отримані в Україні та отримані в Росії. Останні сприйматимуться більш критично.

11 вересня Нідерланди перекваліфікували Цемаха з ключового свідка у справі MH17 на підозрюваного.

 12 вересня стало відомо, що фігурант справи про знищення малайзійського «Боїнга» MH17 Володимир Цемах, який був виданий Росії, повернувся на окуповану територію Донбасу.

 

 

 

 

Loading...