Новини » Політика 15 вересня, 2019, 19:15
Україну не будуть підштовхувати до виборів на Донбасі, поки триватиме окупація, – Волкер

Спеціальний представник Державного департаменту США Курт Волкер запевнив, що Україну не будуть підштовхувати її міжнародні партнери до проведення виборів на окупованих територіях Донбасу, поки там залишаються підконтрольні Росії сили.

«Я не бачу сценарію, коли Україну будуть підштовхувати до проведення виборів, коли території залишаються окупованими. Реалізація «формули Штайнмаєра» можлива тільки після того, як вибори відбудуться», – сказав Волкер в інтерв'ю «1 + 1».

Він підкреслив, що безпека понад усе.

«Я часто спілкуюся зі своїми французькими і німецькими колегами, і знаю, що вони не бачать можливостей для місцевих виборів в середовищі, яке досі контролюють російські сили», - запевнив Волкер.

Американський дипломат уточнив, що для того, щоб «формула Штайнмаєра» була реалізована, потрібно перш за все, щоб Росія вивела війська.

Крім того, повинні бути розформовані нелегальні збройні формування, які підтримує Росія, відновлено стабільність в регіоні.

Волкер підтвердив: «Формула Штайнмаєра» починається з виборів, але спочатку ми повинні прийти до цієї точки, щоб були вільні вибори».

Коментуючи можливе зняття санкцій з Росії, спецпредставник США запевнив, що санкції, введені за окупацію Криму, будуть залишатися настільки довго, наскільки Росія буде продовжувати окупацію півострова.

При цьому він зазначив: якщо Росія виконуватиме Мінські угоди то США будуть розглядати ослаблення санкцій, введені за їх невиконання.

Як відомо, спецпредставник США Волкер і голова ОБСЄ Лайчак перебували в Україні з 12 по 14 вересня.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 08:40 :56