Новини » Світ 15 вересня, 2019, 23:52
У Польщі очікують на скасування заборони на ексгумацію загиблих в Україні

Інститут національної пам’яті Польщі готовий кожної хвилини шукати польських жертв Другої світової війни в Україні. Польська сторона, після заяви президента України Володимира Зеленського, чекає скасування мораторію в цьому питанні.

Про це заявив віцепрезидент Інституту національної пам’яті Кшиштоф Шваґжик, повідомляє Польське радіо.

За його словами, польсько-український діалог матиме шанс на повний успіх лише за умови скасування мораторію на роботу польського Інституту національної пам’яті в Україні, згідно з найновішим повідомленням президента України Володимира Зеленського.

«Ми очікуємо, що ця заборона буде скасована, і ми зможемо розпочати роботу, оскільки подібні роботи зараз без перешкод може проводити у Польщі українська сторона», – наголосив Шваґжик.

Про скасування мораторію президент України Володимир Зеленський заявив під час візиту до Польщі у зв’язку з 80-річчям початку Другої світової війни, після розмови з президентом Анджеєм Дудою.

Раніше віцепрезидент Інституту національної пам’яті Польщі у розмові з Польським пресовим агентством (РАР), підкреслив, що зміна на посаді президента України пов’язується з надією на зміни в українській політиці щодо пошуку в Україні.

Шваґжик додав однак, що візит президента України ще не приніс прориву, оскільки глава української держави не зробив декларації про скасування мораторію, а лише оголошення про те, що це станеться в майбутньому.

«Необхідно сказати більше: не тільки не була зроблена така декларація, але й заява президента також говорила про те, що це, в основному, компетенція українського уряду, який формується, і що це повинно поєднуватися з упорядкуванням українських місць пам’яті у Польщі. Це було не те, чого ми очікували – принаймні ті, хто розраховував на розблокування можливості проводити роботу в Україні», – сказав Кшиштоф Шваґжик.

Раніше глава міністерства закордонних справ Польщі Яцек Чапутович сказав, що існує шанс на зміну української позиції у справі заборони на проведення ексгумації поляків.

 

 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 18:43 :34