Слухання в ЄСПЛ: Росія заперечує участь у «референдумі» про приєднання Криму

На слуханнях Великої палати Європейського суду з прав людини у справі «Україна проти Росії (Крим)» Росія заперечує участь у «референдумі» про приєднання Криму.

Про це розповів юрист українського «Регіонального центру прав людини» Сергій Заєць, повідомляє Крим.Реалії.

За його словами, у цій справі особливу складність викликає питання, з якого моменту Росія здійснює контроль над Кримським півостровом. Уряд України доводить, що Росія здійснює контроль як мінімум з лютого 2014 року. Росія, навпаки, заперечує свою участь у так званому референдумі про приєднання Криму до Росії. Але готова визнати, що вони відповідають за можливі допущені порушення з 18 березня 2014 року.

"І, відповідно, це має значення для того, щоб вирішувати питання, чи може суд розглядати претензії проти Росії за період з кінця лютого до 18 березня 2014 року. Це справи, пов’язані, зокрема, з викраденням українських активістів. Це справи, пов’язані з порушенням права на справедливий суд тощо», – зазначив Заєць.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук раніше заявив, що Київ очікує на позитивне рішення за позовом до ЄСПЛ «Україна проти Росії» про порушення прав людини в анексованому Криму.

Нагадаємо, 11 вересня у Страсбурзі Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав слухання у міждержавній справі «Україна проти Росії» щодо обвинувачення до російської сторони у порушенні Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму.

Зазначається, що Україну на слуханнях представляє заступник міністра юстиції – уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина. 

Україна внесла цей позов до ЄСПЛ проти РФ 13 березня 2014 року.

На розгляді Європейського суду з прав людини перебувають також чотири тисячі позовів громадян, пов’язаних з подіями в анексованому Росією Криму та на Донбасі.

 

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

Loading...