Новини » Суспільство 14 вересня, 2019, 0:46
Подолати це явище неможливо, – Монастирський про незаконний видобуток бурштину
ZIK
ZIK

Насамперед в Україні потрібно вирішити питання легалізації видобутку бурштину, і це має бути основою вирішення цієї проблеми.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від "Слуги народу", голова парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Під час обговорення теми щодо незаконного видобутку бурштину в Україні Денис Монастирський зауважив, що до вирішення цієї проблеми хибно підходити із точки зору відповідальності за таке діяння. На його думку, вирішення питання має бути комплексним, проте такому підходу до проблеми не сприяв попередній уряд.

"По-перше, це вирішити питання легалізації видобутку бурштину, і це має бути основою вирішення цієї проблеми. Ви правильно сказали – 95% у "тіні". Із чим ми боремося? Із 5%, що знаходяться у "світлі"? Із тими підприємствами, де там одне державне жевріє? Ні, це неправильний підхід. Перше – це встановлення правил. Зараз уряд якраз працює над тим. І я однозначно бачу, що не можна встановлювати кримінальну відповідальність чи підвищувати відповідальність за незаконний видобуток бурштину без врегулювання цього питання", – сказав Денис Монастирський.

На його думку, саме такий підхід і є правильним.

«І, власне, всі говорили про подолання цієї проблеми, як і корупції, але, я думаю, що подолати це явище неможливо, його потрібно чітко врегулювати – я говорю про бурштин. І лише після цього ми можемо говорити про певні зміни у цьому питанні», – резюмував нардеп.

Як повідомляли, від незаконного видобутку бурштину Україна зазнала збитків у понад 1 мільйон гривень.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив Кабміну до 1 жовтня внести у ВРУ законопроєкт щодо легалізації видобутку бурштину, а ВРУ – прийняти закон до грудня. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 19:56 :14