Особливого статусу для Донбасу у Конституції не буде, – Пристайко

Вадим Пристайко. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко наголошує, що зобов’язання, взяті Україною відповідно до Мінських угод, не передбачають особливого статусу для Донбасу.

Про це він повідомив на пресконференції під час щорічного форуму "Ялтинської європейської стратегії" (YES), передає "Європейська правда".

"Теза , яку постійно просувають у Росії зводиться до того, що Україна мусить внести зміну до конституції, зробивши спеціальний статус. Ми звертаємо увагу росіян і готові їм ще раз прочитати цю норму – до речі, вона записана російською мовою, що Україна взяла зобов’язання по створенню статусу для цих регіонів на основі децентралізації. Це той процес децентралізації, який наразі вже впроваджується в Україні",- пояснив Пристайко.

"Ми хочемо донести цю тезу стороні, яка за лінією дотику, дати зрозуміти, що шанс їх розвитку, - децентралізація. Цей процес дасть їм реальні можливості та шанси на розвиток. Натомість ми не вносимо в Конституцію ніяких особливих статусів",- зауважив міністр МЗС.

Пристайко наголосив, що ніякого особливого статусу для Донбасу у Конституції не буде!

Нагадаємо, раніше Пристайко розповів, що український уряд вдасться до миротворчої операції ООН у разі, якщо інші варіанти досягнення миру проваляться.

Loading...