Посол України в США знає, чому Зеленський досі не зустрівся з Трампом

ZIK

Якби в Офісі президента дослухались до порад Посольства України в США, то візит Зеленського в Білий дім відбувся б одразу після інавгурації.

Про це Голосу Америки розповів посол Валерій Чалий.

«Скажу так: якби в перші два тижні почули мої поради, то візит би вже був. Зразу, зразу», – сказав посол України в США.

Про які саме поради йшлось, Валерій Чалий не відповів.

«Я не можу їх розкривати. Їх знає найвище керівництво країни. Зараз уже, на мій погляд, час і дата не такі важливі. Важливим є наповнення. Але ясно, що це не має далеко відтягуватись».

Також, на думку посла, зустріч президентів протягом Генасамблеї ООН в Нью-Йорку не замінить візиту в Білий дім. «Буде коротка зустріч протягом Генасамблеї ООН В Нью-Йорку. Але це не замінить повноцінного візиту у Вашингтон до Білого дому. І не тільки зустрічі з президентом США, але й візиту в Конгрес, зустрічі з республіканцями і демократами, в Міністерстві енергетики, в Міністерстві оборони, з Держсекретарем, тобто зі всіма тими, хто працює з Україною», – сказав Чалий.

Зараз організацією візиту Зеленського у Вашингтон Посольство України не займається. Валерій Чалий розповів, що це було ініціативою Офісу президента, який перейняв процес підготовки зустрічі двох президентів на себе.

«Думаю, це варто все-таки сказати. В липні, протягом свого візиту до Вашингтона секретар РНБО Олександр Данилюк і помічник президента Андрій Єрмак сказали, що не потребують допомогти Посольства і самі будуть займатись підготовкою візиту. І власне з цього періоду підготовкою візиту Посольство не займається. Я вважаю, що це неправильно. І я про це офіційно поінформував Банкову», – сказав посол.

Валерій Чалий складає свої повноваження 15 вересня. До моменту призначення нового посла України в США обов’язки очільника дипустанови виконуватиме один зі старших дипломатів посольства. Нового посла в Україні ще не призначили.

Раніше, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк заявив, що президенти України та США Володимир Зеленський та Дональд Трамп під час запланованої зустрічі обговорять Донбас та припинення війни.

Він додав, що очікує на «продуктивну зустріч» президентів України та США, яка пройде на полях Генасамблеї ООН.

Loading...