Лідери «нормандської четвірки» не будуть підписувати жодних нових документів, – Пристайко

Фото: ВВС

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявляє, що лідери чотирьох країн «нормандського формату» – України, Німеччини, Франції і Росії на імовірній зустрічі не планують підписувати жодних документів.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання, чи готова Україна на саміті лідерів «нормандського формату» підписувати нові документи, інформує УНІАН.

«Нових паперів ні – їх немає. Їх насправді ніхто і не виробляє. Ми протягом багатьох років не можемо навіть почати виконувати третій, четвертий пункти і т.д. Мінських домовленостей», – сказав Пристайко.

Міністр сказав, що російська сторона не пропонує підписувати нових документів. Він вважає, що навряд чи слід сподіватися, що лідерам країн «нормандського формату» лише за одну зустріч вдасться щось підписати, що встановить мир в Україні.

При цьому міністр сказав, що перед зустріччю лідерів України, Німеччини, Франції та Росії не передбачається зустріч глав МЗС цих країн.

Також він сказав, що розглядаються різні дати для проведення зустрічі лідерів «нормандської четвірки». «Деякі дати дуже близькі, я не знаю, чи вони спрацюють. Ми не хотіли третій-четвертий раз переносити, але ми домовилися про те, що вона відбудеться дуже швидко», – заявив Пристайко.

«Ми читали сьогодні від російської сторони відповіді, що напевно вона відбудеться в жовтні. Вже, тобто, поставлено новий місяць щонайменше. З нами це не узгоджувалося. Ми хотіли би провести максимально швидко. Ми все ж таки сподіваємося, що лідери зможуть дати поштовх для своїх команд, щоб розв’язати багато питань», – сказав міністр.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко також раніше заявив, що на зустрічі нормандської четвірки президент України буде піднімати в першу чергу питання безпеки на сході України.

«Як завершити обстріли, як розвести війська, як створити умови для подальшого миру. Як потім після цих трьох ділянок – Станиця Луганська, Золоте і Петровське, як пройти по всім 400 кілометрам, відвести війська і спробувати створити умови для подальшої успішної роботи. Ще, можливо, ми будемо відкривати нові пункти перетину», – додав він.

Нагадаємо, помічник президента Росії Юрій Ушаков заявив, що РФ на майбутньому саміті «нормандської четвірки» вимагатиме укладання письмових угод. 

Loading...