Новини » Політика 13 вересня, 2019, 13:08
Заступник голови розформованої ЦВК прокоментував рішення парламенту
ZIK
ZIK

Рішення про розпуск ЦВК – суто політичне. Задумка про 7-річний термін повноважень комісії впроваджувалась, аби орган працював чесно і відкрито. Натомість сьогоднішнім голосуванням депутати перетворили його в повністю ручну інстанцію, яка виконуватиме забаганки тих, хто отримає більшість.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив заступник голови ЦВК Євген Радченко.

Він розповів: рішення про розпуск ЦВК – суто політичне. Мовляв, навіть самі нардепи цього не приховували.

«Вони говорили, що наш склад був сформований якось не так, не в той спосіб, це погано. Тому, оскільки наше призначення було політичним, то і звільнення є таким», – розповів Радченко.

Та, на його думку, своїм нинішнім рішенням народні депутати взагалі демонтують орган.

«Насправді було показано, що в результаті торгів просто поділили майбутні посади членів комісії. Тому й ми отримали 341 голос для того, аби фракції, які зараз мають представництво в парламенті, змогли спокійно сформувати ЦВК під себе», – вважає Радченко.

«Сама ж задумка про 7-річний термін повноважень комісії говорить про тяглість, про те, що ЦВК буде робити вибори чесно і відкрито. Однак, це не знайшло підтвердження. Із ЦВК зробили не незалежний, а навпаки – залежний орган, який стане ручним і виконуватиме забаганки тих, в кого буде більшість у ЦВК», – додав Євген Радченко.

Як повідомлялось раніше, сьогодні, 13 вересня, Верховна Рада ухвалила розпуск та звільнення всього складу Центральної виборчої комісії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 19:10 :36