Законопроєкт про викривачів: експерти вказали на слабкі місця антикорупційної ініціативи

ZIK

Люди, які нині заявляють про корупційні злочини, надалі ніколи більше заявниками не будуть, зрозумівши, через що їм потрібно пройти.

Про це в етері програми "Треба поговорити" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України кількох попередніх скликань, член Ради НБУ у 2003-2005, 2007-2014 рр. Василь Горбаль.

Гість програми, коментуючи ухвалений у першому читанні законопроєкт щодо викривачів корупції, зауважив, що заявники, які нині заявляють про корупційні злочини, надалі ніколи більше заявниками не будуть. Василь Горбаль пояснив, чому так вважає.

"Це я говорю як людина, яка є заявником в одній достатньо резонансній справі щодо хабара, в одному достатньо відомому злочину. Якби люди розуміли, через що їм треба пройти, з точки зору самої реалізації хабара, самого досудового слідства, усіх можливих тисків, усього решта – і потім затягування у судах, коли це може розтягнутися на п’ять років… Коли люди це все бачать, то бажання у них бути заявником немає", – наголосив Василь Горбаль.

Своєю чергою, народна депутатка IX скликання, членкиня депутатської групи "За майбутнє" Лариса Білозір вважає законопроєкт про викривачів корупції "мертвою історією".

"Це дуже правильна історія цього закону, але не в нашій країні. По-перше, має працювати судова система, правоохоронна, як годинник, і у нас має бути нульова толерантність до корупції. А в нас люди поколіннями звикли бути толерантними до корупції і бояться. Які тут взагалі механізми реалізації?" – зазначила депутатка.

Вона звернула увагу на те, що норми законопроєкту передбачають те, що, якщо, до прикладу, корупційний злочин відбувається в адміністрації, викривачем має бути людина, дотична до цього органу.

"Це не може бути пересічний громадянин, який прийшов і каже, що в адміністрації щось відбувається", – додала Лариса Білозір та наголосила, що закон не запрацює і що він – популістичний.

Як повідомляли, 13 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні за основу проєкт Закону №1010 про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції.

Додамо, повне відео ранкового засідання Верховної Ради ІХ скликання 13 вересня доступне за посиланням.

Loading...