Новини » Регіони 13 вересня, 2019, 12:45
​В окупованому Криму дітей готують до служби у військах РФ, - прокурор АРК
ZIK
ZIK

За інформацією прокуратури АР Крим, на півострові окупаційна влада всупереч міжнародним нормам готує дітей до служби у збройних силах Російської Федерації.

Про це повідомив прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов, передає пресслужба відомства. 

"Військове навчання дітей – це порушення міжнародного гуманітарного права. Держава-окупант не має права ні мілітаризувати навчання дітей, ні призивати юнаків до лав збройних сил. Російська Федерація робить і перше, і друге – тому прокуратура автономії розслідує мілітаризацію навчання дітей на окупованому півострові, як  порушення законів та звичаїв війни", - зазначив Мамедов. 

Як повідомляється, держава-окупант продовжує порушувати на території АР Крим норми міжнародного права, зокрема, проводячи серед дітей заходи, спрямовані на пропаганду війни та вступу до армії РФ.

Відомо, що мілітаризація навчання відбувається на основі виданого 3 квітня 2015 року представниками окупаційної влади наказу «Про створення Державної бюджетної установи Республіки Крим «Регіональний центр з підготовки до військової служби та військо-патріотичному вихованню». 

Метою зазначеного центру є організація і методичне забезпечення отримання громадянами початкових знань у сфері оборони, підготовки по основах військової служби в освітніх установах і навчальних пунктах, військово-патріотичне виховання. 

Така "діяльність" є порушенням  заборони, передбаченої, ст. 51 Женевської Конвенції №4 «Про захист цивільного населення  під час війни» від 12 серпня 1949 року.

За фактом прокуратура АР Крим зареєструвала провадження за заявою ГО «Кримська правозахисна група» за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). Наразі вирішується питання визначення підслідності. 

Нагадаємо, російська "влада" Криму глушить українське радіо. Мінімум у десяти населених пунктах північного Криму український радіосигнал заблокований повністю, ще в девʼяти – частково. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 23:24 :14